Jako szef staram się widzieć wszystko, co dzieje się w mojej firmie. Nie chciałbym, by ktokolwiek z zatrudnionych miał wrażenie, że jest niedoceniany pomimo ciężkiej pracy, tak samo jak nie chcę premiować ludzi którzy nic nie robią, a jedynie sprawiają wrażenie zapracowanych.

Udało mi się ostatnio wypatrzeć świetnego operatora dźwigu

usługi dźwigowe na terenie ŁodziWiem coś o tych urządzeniach, ponieważ sam swoją przygodę z budowlanką zaczynałem właśnie od tego. Uważałem się za bardzo dobrego pracownika, dla którego świat dźwigów nie ma żadnych tajemnic. Mimo tego musiałem sam przed sobą przyznać, że nie jestem już dłużej numerem jeden. Pracownik, który pracował w mojej firmie przewyższał mnie wielokrotnie. Gdyby ktoś powiedział mi, że coś takiego da się zrobić dźwigiem, to bym nie uwierzył. Musiałbym zobaczyć, ponieważ w przeciwnym razie stwierdziłbym, że ten ktoś robi mnie w konia. A jednak – wymagało to co prawda ogromu doświadczenia, wyczucia i umiejętności, ale jak się okazało – było w stu procentach możliwe. Wiedziałem już, że usługi dźwigowe na terenie Łodzi mamy najlepsze, i czas był najwyższy, by zacząć się w ten sposób reklamować. Gdy dorzuciłem tę linijkę na ulotkę, zaczęli zgłaszać się do mnie ludzie z nietypowymi zleceniami, których wcześniej na pewno bym nie przyjął. Teraz jednak zawsze mówiłem, by chwilę poczekali i pytałem pracownika, czy podejmie się takiego wyzwania. Zawsze się zgadzał – twierdził, że dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Oczywiście nie ominęła go podwyżka i spore premie – żałuję jedynie, że tak późno zobaczyłem, że mam wśród załogi kogoś tak świetnego.

Teraz jednak jestem w stanie wykorzystywać jego umiejętności w stu procentach, podczas gdy on może dzięki temu znacznie więcej zarabiać. Ostatnio został awansowany na kierownika – dźwig obsługuje jedynie wtedy, gdy trzeba zrobić coś, co wydaje się być niemożliwe.