Słowo „jeans” pochodzi od francuskiego zwrotu Blue de Gênes, który oznacza „błękit Genui”. Genua to miejsce nadmorskie, w który wyrabiano odzież marynarską z tego właśnie materiału. Obecnie dżins jest jednym z najmodniejszych elementów garderoby, który pasuje praktycznie wszędzie, a nie tylko do pracy.

Modne ubranie z jeansu

jasne jeansy damskieNiegdyś jeans kojarzony był z klasą roboczą, gdyż był bardzo wytrzymały na uszkodzenia. Przez to najczęściej używali go rybacy, a także marynarze. Obecnie na rynku znajdziemy wiele odmian kolorystycznych i jakościowych tego produktu, gdyż jest on najmodniejszą częścią garderoby od wielu lat. Dlatego poszukując ciemne bądź jasne jeansy damskie nie będziemy mieć żadnego problemu. To samo dotyczy męskich spodni. Jeansy są bardzo uniwersalne, gdy możemy ubierać je na co dzień, do pracy, a często są bardzo wygodne nawet po domu. Znajdziemy różne kroje dżinsu, bardziej obcisłe i mniej, a także z przetarciami i klasycznym designem. Są również opcje z ćwiekami, łańcuszkami i cekinami. W obecnych czasach jeans może być bardzo stylowy, ekstrawagancki, a także klasyczny. Wszystko zależy od naszych prywatnych upodobań. Warto też wspomnieć, iż uniwersalność dżinsu pozwala nam na kompletowanie ich z koszulą, zwykłą bluzką bądź nawet marynarką. Każda z tych opcji będzie świetnie wyglądać i wpasowywać się w różnego rodzaju okazje. Warto mieć w swojej szafie jedne porządne spodnie jeansowe do regularnego noszenia.
Szukając idealnych spodni najpewniej pomyślimy o jeansie. Jest to poprawna odpowiedź, gdyż to najmodniejszy typ spodni na rynku od wielu lat. Są one wygodne, a odpowiednio wystylizowane mogą by nawet odpowiednie do bardziej oficjalnych sytuacji. Każdy z nas znajdzie swój kolor, krój i wysokość stanu tego typu spodni.