Gdy remontujemy mieszkanie, szukamy najciekawszych, najbardziej oryginalnych rozwiązań. Jednym z niech jest kreowanie niesamowitych krajobrazów na naszym…suficie. Tak. jest to możliwe, bez malowania i bez tworzenia specjalnego sufitu podwieszanego, który wymaga dużego nakładu pracy. 

Profesjonalny nadruk na suficie napinanym

sufit napinany - profesjonalny nadrukGdy szukamy oryginalnych rozwiązań, warto zastanowić się także nad tymi nowoczesnymi i nieoczywistymi. Wyobraźmy sobie, że chcemy mieć w swojej sypialni letnie niebo z chmurami. Czy musimy zatrudniać malarza? W żadnym wypadku. Wystarczy zainwestować w sufit napinany – profesjonalny nadruk zostanie na niego naniesiony mechanicznie. Jak wygląda taki sufit? Jest to płaszczyzna ze specjalnej membrany czy folii. To materiał elastyczny, który przy podgrzaniu napina się i rozciąga na specjalnej konstrukcji. Jego montaż jest o wiele łatwiejszy, niż montaż sufitu podwieszanego – nie trzeba chociażby kuć, wystarczy naciągnięcie materiału. Dodatkowo czas instalowania konstrukcji jest także znacznie krótszy, ponieważ w zależności od rozmiaru pomieszczenia, waha się on od kilku do kilkunastu godzin. Jeśli chcemy mieć nad głową chmury, rozgwieżdżone niebo czy widok kosmosu rodem z filmów science – fiction sufit naciągany jest także świetnym pomysłem. Na materiale można nadrukować w realistyczny sposób praktycznie wszystko, co daje nam niezliczone możliwości aranżacji. Jest on także ognioodporny i wodoodporny i bardzo łatwy w czyszczeniu.

Sufit napinany jest świetnym pomysłem, jeśli chcemy urozmaicić nasze mieszkanie. Świetnie nada się do sypialni gdzie nad głowami możemy stworzyć sobie nieboskłon, ale także do pokoiku dziecięcego, gdzie możemy maluszkowi stworzyć jasne, letnie niebo albo sufit rodem z bajkowej krainy.