Wiele osób, które na co dzień mieszkają w blokach czy kamienicach, posiada jakąś niewielką działkę poza miastem, na której mają przytulny domek letniskowy, który idealnie się sprawdza na spędzenie urlopu czy wakacji z rodziną.

Czym jest działka rekreacyjna?

działki rekreacyjne na sprzedaż kołobrzegŻeby wybudować budynek mieszkalny, trzeba mieć do dyspozycji działkę budowlaną, która spełnia określone wymagania. Możemy na niej wybudować dom jednorodzinny, osiedle mieszkaniowe, obiekty handlowe czy dowolne zabudowania pożytku publicznego. Jeżeli chcemy postać domek letniskowy, to odpowiednie będą działki rekreacyjne na sprzedaż Kołobrzeg jest miastem, w którym znajdziemy ich bardzo dużo. W mieście tym znajduje się sporo terenów działkowych, które są przeznaczone pod zagospodarowanie letniskowe. Każdy, kogo tylko stać, może sobie zakupić taki grunt i postawić na nim domek. Jednak trzeba pamiętać, że działka rekreacyjna nie jest działką budowlaną. Co prawda można na niej postawić dom, ale musi on spełniać określone warunki. Najczęściej musi on zabierać maksymalnie dziesięć procent powierzchni całej działki, być parterowy i mieć określone wymiary. Jeżeli właśnie kupiliśmy działkę rekreacyjną w Kołobrzegu, to koniecznie trzeba sprawdzić w planie zagospodarowania przestrzennego na co sobie możemy pozwolić w kwestii zabudowy. W przeciwieństwie do działki uzbrojonej, rekreacyjna nie musi posiadać stałego dostępu do energii elektrycznej, wody, kanalizacji czy tym bardziej gazu. W razie konieczności, można taką działkę przekształcić.

Przepisy budowlane nie mówią jasno czym dokładnie jest działka rekreacyjna, ale wiadomo, że jest to grunt przeznaczony pod zabudowę mieszkaniowo – rekreacyjną. Idealnie się na nich sprawdzają małe domy letniskowe do powierzchni około osiemdziesięciu metrów.