Większość z nas może cieszyć się pięknymi i nieproblematycznymi paznokciami, zarówno u stóp jak i u dłoni. Jedynym problemem takich właśnie osób jest niezbędny manicure i pedicure. Jednak są osoby, które nie mają takiego szczęścia i według statystyk dużo częściej są to mężczyźni. A co właściwie może im dolegać? Mowa u oczywiście o wrastających paznokciach. W takich wypadkach niezbędne są klamry na wrastające paznokcie a w najgorszym wypadku – zabieg.

Kilka informacji o klamrach na wrastające paznokcie

klamry na wrastające paznokcieZadbane stopy i paznokcie są bardzo ważne, szczególnie latem, gdy wyciągamy wszelkie buty z odkrytymi palcami, takimi jak klapki, japonki i sandałki. Jednak ci, którzy mają problem z wrastającymi panokcami nie mogą pochwalić się zadbanymi stopami, bo to właśnie te paznokcie częściej narażone są na wrastanie, czyli rośnięcie za bardzo w skórę stopy. Jak wiemy, paznokcie u stóp są często zdecydowanie twardsze niż te u dłoni. Dlatego też mają one większą moc, by naruszać naszą skórę otaczającą paznokieć. Tego rodzaju problemy często są dziedziczne, jednak nieprawidłowa pielęgnacja paznokci może zwiększać ryzyko wystąpienia takiego problemu. Jeśli zauważymy, że któraś część naszego paznokcia robi się czerwona i lekko napuchnięta, powinniśmy od razu zabrać się do rozpulchniania i odkażania stopy. Możemy również wyposażyć się w klamry na wrastające paznokcie, które pomogą im rosnąć we właściwym kierunku.

Jak pewnie niektórzy wiedzą, gdyż przekonali się o tym na własnej skórze, wrastające paznokcie to nie tylko kwestia kosmetyczna, opuchnięty palec wiąże się z ogromnym bólem, szczególnie w przypadku, gdy problem jest już poważniejszy. W najgorszym wypadku czeka nas zabieg, po którym trochę poczekamy na założenie skarpetki i buta.

 

Kategorie: Usługi