W dzisiejszych czasach reklamy widzimy na każdym kroku – są w telewizji, radiu, ulicy, sklepach, urzędach. Ich formy są bardzo różne: od długopisów z logiem danej firmy po ogromne transparenty rozwieszone na ścianach dużych budynków. Na dużych imprezach okolicznościowych spotykamy ja również, zwykle w formie nadmuchanych kształtów.

Wyjątkowe balony pneumatyczne

Większość z nas kiedreklamowe balony pneumatyczney dostaje ulotkę nie patrzy na nią, tylko wyrzuca ją do śmieci. Często nawet nie spoglądamy w monitory znajdujące się  w takich miejscach jak puby czy centra handlowe, bo wiemy że zaraz znowu zobaczymy reklamy, których tak nie lubimy, a które są naszą codziennością. Jednakże każdy z nas z pewnością zwróci uwagę na ogromne reklamowe balony pneumatyczne, które zazwyczaj spotykamy przy okazji różnych imprez plenerowych, jak festiwale czy koncerty. Takie balony głównie skupiają na sobie uwagę przez ich rozmiary – zwykle stanowią dla uczestników wydarzeń punkt orientacyjny albo spotkań. Zwykle jednak zwracają na sobie uwagę przez wymyślne kształty lub kolory. Wiele osób zapamięta jedynie, że np. przechodziły koło wielkiego, żółtego balona o prostokątnym kształcie, a nie zapamiętają nazwy firmy widniejącej na ogromnym przedmiocie. Aczkolwiek wielu specjalistów od spraw marketingu uważa, że podświadomie zapamiętujemy dane przedsiębiorstwo, przez co dana marka staje się coraz bardziej rozpoznawalna – a właśnie to jest głównym celem ustawiania balonów pneumatycznych przy okazji imprez masowych. Często też zwracają one uwagę, że w tym miejscu dany produkt możemy nabyć.

Podsumowując, Za pewne większość z nas podczas przebywania na imprezie masowej zauważa balony reklamowe. Jednakże mniejszość z nas zapamiętuje loga firm, które na balonie widnieją, ale i tak stanowią one dobrą reklamę.