Bezpieczeństwo w miastach jest dzisiaj niezwykle ważną sprawą, więc nie dziwi fakt, że w większości miastach zakładany jest miejski monitoring. Szczególnie widać to w Tychach, gdzie miasto dostało spore środki właśnie na zamontowanie kamer wideo w najbardziej, według mieszkańców, mrocznych i niebezpiecznych miejscach, dzięki czemu niektóre dzielnice będą bardziej przyjazne dla ludzi.

Rośnie bezpieczeństwo dzięki monitoringowi

monitoring w TychachJak pokazują statystyki od policji w miejscach, gdzie zamontowany jest monitoring i jest tam umieszczona o nim informacja, przestępczość jest bardzo niska. Nie dziwi zatem fakt, że wiele miast bardzo chętnie montuje monitoring tam gdzie jeszcze go nie am, bo sami mieszkańcy się tego domagają. Najbardziej widać to na terenie Tych, bo to właśnie w tym mieście kamery były rzadkością. Obecnie monitoring w Tychach jestem jednym z najbardziej nowoczesnych  w całym kraju, bo ma on kilka nowoczesnych technologii, dzięki którym może zrobić zbliżenie na twarz nawet z kilkuset metrów. Wówczas ujawnienie twarzy będzie bardzo łatwe i ułatwi to niesamowicie prace policji. Dzięki temu ludzie o wiele chętniej będą wychodzili na wieczorne spacery do parku, bo wiedzą, że zawsze nad ich głowami czuwa monitoring. Przed monitorami w bazie centralnej zawsze siedzi ochroniarz i jeżeli zauważy on coś podejrzanego, to na miejsce jedzie patrol, który ma sprawdzić czy zagrożenie jest rzeczywiście realne.

Jak widać władze Tych bardzo mocno do serca wzięły sobie bezpieczeństwo swoich mieszkańców, bo do końca miesiąca kamery mają być już zamontowane praktycznie we wszystkich parkach i samym centrum. Jest to inwestycja, która jest w dzisiejszych czasach nieocenione, bo pozwala czuć się nam bardzio bezpiecznie w naszym własnym mieście.

Kategorie: Usługi