Urządzanie wnętrz nigdy nie jest łatwym zadaniem – szczególnie jeśli wszystko chcemy zaplanować sami, bez pomocy projektantów i dekoratorów wnętrz. Jedną z najważniejszych części aranżacji wnętrz jest na pewno urządzanie salonu.

Wybór krzeseł, hokerów, kominków do salonu, jadalni, kuchni

nowoczesne krzesłaJest to miejsce, w którym spędza się najwięcej czasu z rodziną – to tu ogląda się telewizję, spożywa się posiłki, zaprasza się gości. Salon często połączony jest z kuchnią i oddzielony specjalną ladą. W małych mieszkaniach często stosuje się takie rozwiązania, ale w domach również – wtedy można zaoszczędzić na powierzchni i przeznaczyć ją na inne pomieszczenia. Przy ladzie w kuchni mogą znaleźć się oryginalne hokery. Hokery to specjalne krzesła, które są podwyższone i mogą mieć różne ciekawe kształty. Nowoczesne hokery są przezroczyste, białe – naprawdę jest w czym wybierać. Krzesła bardziej pasują do jadalni. Takie krzesła w jadalni muszą być wygodne. Trzeba dobrać je odpowiednio do całej aranżacji wnętrza – muszą pasować kolorystycznie i stylowo. W nowoczesnych wnętrzach stosuje się nowoczesne krzesła. Nie miesza się sposobów urządzania wnętrz – klasyczne dodatki do nowoczesnych pomieszczeń raczej się ze sobą dobrze nie komponują. Drewniane krzesła w jadalni dobrze pasują do klasycznych pomieszczeń. Jeśli chcemy sprawić, by w salonie było przytulnie, można zamontować w nim kominek. Teraz popularne są kominki z płaszczem wodnym, które ogrzeją nie tylko salon, ale też inne pomieszczenia. Takie kominki łączą się z centralnym ogrzewaniem i w pełni wykorzystują ciepło powstające w kominku.

Można uwolnić to ciepło wraz z wodą z płaszcza wodnego na kaloryfery ścienne lub do ogrzewanej podłogi. Salon również będzie się nagrzewał poprzez przednią szybkę kominka. Obsługa kominka obejmuje jego czyszczenie oraz dokładanie drewna co kilka godzin.

Więcej informacji http://archonhome.pl

Kategorie: Dom i ogród