W miejscach publicznych, które służą innym – jak na przykład przychodnie czy szpitale, bardzo ważne jest, aby zachować odpowiednie standardy. Bezpieczeństwo i higiena odgrywają tam znaczącą rolę. Aby uniknąć rozprzestrzeniania się zarazków oraz zminimalizować zagrożenie często stosuje się w takich budynkach dodatkowe zabezpieczenia. 

Jak zabezpieczyć narożnik? 

zabezpieczenie narożnikówNarożnik ściany, który często narażony jest na uszkodzenia mechaniczne, warto jest zabezpieczyć. Wiele firm zajmujących się produkcją i montażem specjalnych listw zabezpieczających, oferuje nam dostęp do różnorodnych materiałów budowlanych, jakie odznaczają się trwałością i odpornością. Zabezpieczenie narożników najlepiej wykonać z pomocą odbojnic ściennych – są one wykonane z trwałego tworzywa PCV, które chroni każdą ścianę przed uszkodzeniem. Ich wyjątkowa struktura nie pochłania zarazków i bakterii, dlatego z powodzeniem stosuje się ją w budynkach użyteczności publicznej. To wodoodporny materiał, który jest łatwy w montażu, a jednocześnie bardzo długo spełnia swoją rolę – ciężko go uszkodzić. Odbojnice czyści się bardzo łatwo, nie wymagają regularnej konserwacji i są odporne na większość środków chemicznych, które stosuje się w miejscach takich jak szpital czy laboratorium. Narożniki tego typu są bardzo bezpieczne, a także higieniczne, używa się ich w kuchniach restauracyjnych czy halach produkcyjnych, w których przebywa wiele osób – w takich sytuacjach ściany, czy ich narożniki mogą zostać uszkodzone.

Zabezpieczenie ścian i podłóg w miejscach użyteczności publicznej jest bardzo ważne. Aby zachować wszelką ostrożność i higienę pracy, warto zainwestować w odbojnice ścienne, które ochronią nasz budynek przed uszkodzeniami mechanicznymi, a przebywające osoby będą mogły czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Kategorie: Przemysł