Ogrzewanie jest nieodłącznym elementem każdego budynku użytkowego. Najpopularniejszym rodzajem ogrzewania jest ogrzewanie konwekcyjne, które się nie wszędzie sprawdza i pochłania dość sporo energii. Lepszym sposobem na ogrzewanie jest wykorzystanie w tym celu promienników. Promienniki są bardzo popularne w obiektach halowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je w swoim domu.

Najlepszy sposób ogrzewania

najlepsze promienniki wodneJak już wcześniej wspomniałem, promienniki mają dość dużą przewagę nad tradycyjnym ogrzewaniem konwekcyjnym. Najlepsze promienniki wodne są w stanie pozwolić na oszczędności w granicach czterdziestu procent w stosunku do kwoty, którą dotychczas musieliśmy przeznaczać na ogrzewanie w ciągu sezonu grzewczego. Dużą zaletą promienników jest to, że umieszczone są one zaraz pod poziomem stropu na bardzo wytrzymałych łańcuchach, więc nie musimy się martwić, że coś spadnie nam na głowę. Właśnie dzięki temu, że znajdują się pod sufitem, nie zabierają nam przestrzeni użytkowej oraz nie musimy się martwić o to, że nie możemy gdzieś postawić jakiegoś mebla, bo zasłonimy grzejnik i nie będzie on odpowiednio ogrzewać pomieszczenia. Promienniki pozwalają na ogrzanie pomieszczenia w równomierny sposób, dzięki temu unikamy problemu z uciekaniem ciepłego powietrza do góry. Warto wspomnieć również o tym, że ogrzewanie przy pomocy promienników jest w pełni ekologiczne, więc możemy starać się o dotację na montaż instalacji.

Instalacja potrzebna do ogrzania budynku o powierzchni stu metrów kwadratowych będzie nas kosztować około piętnastu tysięcy złotych. Jest to dość spora kwota, jednak biorąc pod uwagę możliwość otrzymania dotacji i późniejsze oszczędności, nie jest to wcale aż tak dużo. O zamontowaniu takiej instalacji w jakimkolwiek budynku nie musimy nikogo informować, ponieważ nie potrzebujemy żadnych pozwoleń.

 

Kategorie: Przemysł