Obecnie w modzie jest takie projektowanie budynków, aby miały one jak największą liczbę okien. Z tego też powodu powstały okna sięgające od podłogi, aż do sufitu. Chcąc zamontować ich jak najwięcej, wiele osób decyduje się na montaż w dachu. Okna dachowe są więc coraz chętniej wykorzystywane przez osoby, które decydują się na budowę domu. Musimy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, które okna powinniśmy wybrać.

Które okna dachowe warto wziąć pod uwagę?

okno dachowe 78x118 z kołnierzemJednym popularniejszych rozwiązań są okna dachowe z kołnierzem w zestawie. Taki zestaw pozwala na zaoszczędzenie znacznej sumy pieniędzy, a do tego możemy mieć pewność, że kołnierz będzie idealnie dopasowany do naszego modelu okna. Zanim jednak zdecydujemy się na dany zestaw upewnijmy się, że kołnierz dopasowany jest do pokrycia naszego dachu. Inne modele kołnierzy dedykowane są dachom płaskim, a inne falistym. Jeśli zaś chodzi o okno dachowe 78×118 z kołnierzem to cieszy się ono ogromnym powodzeniem ze względu na jego wytrzymałość. Wykonane jest z wysokiej jakości materiałów, a zewnętrzna szyba jest ze szkła hartowanego, dzięki czemu odporna jest na uderzenia, nawet te naprawdę silne. System antywłamaniowy zapewnia bezpieczeństwo, a możliwość zablokowania okna w określonej pozycji ułatwia jego czyszczenie. Okno wyposażone jest także w klamkę, dzięki której jego obsługa nie sprawia problemu dzieciom, czy też osobom starszym.

Wiele osób może zastanawiać się nad ceną za takie okno. Wbrew pozorom cena nie jest tak wysoka, jak mogłoby się nam wydawać. Okazuje się, że niewielka kwota wystarczy, aby móc skorzystać z takiego rozwiązania. okna dachowe są coraz popularniejsze, a wnętrza, w których są zamontowane zyskują zupełnie inny charakter. Warto jest więc pomyśleć nad takim rozwiązaniem.