Zapewne wiele osób słyszało o tym, iż bardzo popularne stało się włosomaniactwo, które po prostu polega na świadomej pielęgnacji kosmyków. Jedną z ciekawszych opcji polecaną szczególnie dla włosów wysokoporowatych stał się olej lniany. To dzięki jego bogatemu składowi i regularnemu stosowaniu możemy zauważyć znakomitą poprawę jakości włosów.

Piękne włosy po olejowaniu lnem

olej lniany włosyGdy chcemy zadbać o swoje włosy niekiedy nie wiemy po co sięgać. Warto jednak zauważyć, iż podstawą włosomaniactwa jest olejowanie włosów. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, iż bardzo popularny olej lniany włosy odżywia w naprawdę znakomity sposób. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ olej ten kryje w sobie witaminę E, nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 oraz omega 6, a także lignany lnu. Ten skład sprawia, że doskonale spisuje się przy włosach wysokoporowatych. Oznacza to, iż najlepiej oddziałuje na suche i łamliwe kosmyki. Dzięki regularnemu stosowaniu zauważymy, iż włosy są sprężyste, błyszczą oraz zaskakują nas mniejszą ilością ich wypadania. Co więcej, len polecany jest na skórę głowy, gdy cierpimy na łuszczycę czy też łupież. Warto pamiętać, że należy nakładać na swoje włosy olej zimnotłoczony, który pozbawiony jest zbędnych konserwantów. Aby dobrze zmyć olej z włosów, aby nie mieć ich obciążonych należy nakładać go przed myciem. Po umyciu szamponem z kolei zaleca się zastosowanie maski na około 10-20 minut, aby olej dobrze zemulgował.

Nie każdy z nas może pochwalić się gęstą czupryną, jednak możemy zawsze poprawić jakość naszych włosów, gdy są suche i matowe. Dlatego warto wtedy sięgnąć po olej z lnu, który silnie odżywia nasze kosmyki. Regularne stosowanie przed każdym myciem albo przynajmniej 2 razy w tygodniu znacznie poprawi stan naszych włosów.