Uwielbiam, kiedy moje otoczenie pięknie wygląda. Urocze dodatki mogą sprawić, że w danym pomieszczeniu człowiek czuje się o wiele lepiej. Warto pamiętać o tym, że estetyka naszego mieszkania czy domu może mieć wpływ na nasze samopoczucie. Staram się więc dbać o to, by moje otoczenie było dopasowane do moich upodobań.

Świeca zapachowa – jaką wybrać?

ozdobna świeca zapachowa personalizowanaLubię co jakiś czas w jakiś sposób urozmaicić swoje mieszkanie. Nawet drobne przedmioty wystarczają, by nieco odmienić charakter wnętrza. Postanowiłam więc poszukać czegoś, co uczyniłoby moje mieszkanie bardziej przytulnym. Moją uwagę przyciągnęła ozdobna świeca zapachowa personalizowana. Jakiś czas temu zainteresowałam się bowiem aromaterapią oraz tym, jaki wpływ na nasze samopoczucie mają najróżniejsze zapachy. Odkryłam, że niektóre kompozycje wspomagają relaks, a inne orzeźwiają i dodają energii. Wybierając świecę starałam się więc zastanowić nad tym, co jest mi najbardziej potrzebne. Zależało mi na jakiejś delikatnej kompozycji zapachów, która poprawiłaby mi nastrój. Nie mogłam się doczekać, aż zapalę taką świecę. Od razu całe pomieszczenie wypełniło się kwiatowym aromatem. Zapach ten utrzymywał się całkiem długo, co mnie nieco zaskoczyło. W przyszłości pewnie wybiorę sobie jeszcze jedną świecę, tym razem coś orzeźwiającego, na przykład zapach owoców cytrusowych.

Świeczki zapachowe cieszą się obecnie sporą popularnością. Nie tylko pięknie pachną, ale również świetnie wyglądają. Bardzo często sprzedawane są w szklanych pojemniczkach, dzięki czemu są w pełni przyjazne środowisku. Taki mały słoiczek możemy bowiem później wykorzystać, nie produkujemy więc dodatkowych śmieci. Udało mi się znaleźć świecę o zapachu moich ulubionych kwiatów, która uczyniła moje otoczenie bardziej przytulnym.