Dawniej, gdy usłyszałem od swojej żony, choć słowo o remoncie łazienki, włos jeżył mi się na głowie i już wyobrażałem sobie nasze sprzeczki w sklepach, unoszący się pyl remontowy w powietrzu i dwa tygodnie bez dostępu do łazienki. Jednak tym razem żona bardzo mnie zaskoczyła — miała gotowy pomysł na płyty dekoracyjne z betonu!

Betonowe elementy do łazienki

płyty betonowe dekoracyjneKobieta zmienna jest, pomyślałem, bardzo zaskoczyła mnie gotowym pomysłem na łazienkę i zaoszczędziliśmy mnóstwo czasu na pracę i unikaliśmy niepotrzebnych kłótni. Taka wizja remontu podobała mi się o wiele bardziej. Płyty betonowe dekoracyjne wydały mi się wtedy idealnym rozwiązaniem do łazienki, przy tym nawet dogodnym dla nas obojga, ponieważ i ona i ja lubimy nowoczesne, surowe wnętrza. Przez chwilę obawiałem się, że w łazience będzie zbyt chłodno, ale doradca internetowy, z którym komunikowaliśmy się poprzez chat ich sklepu, doradził mi drewnianą podłogę i trochę zieleni, które rzeczywiście bardzo dobrze komponowały się z płytami betonowymi. Były wykonane bardzo solidnie, a rodzaj wielkości był szeroki na tyle, że przez chwilę nie mogliśmy się zdecydować. Ostatecznie wybraliśmy największe dostępne płyty, które zainstalowaliśmy obok prysznica i wzdłuż wanny. Poprosiliśmy również o naturalnie chropowatą powierzchnię, aby jeszcze bardziej podkręcić styl, w którym są zachowane. Montaż był na tyle łatwy a płyty duże, że sam podjąłem się ich zainstalowania, układały się na ścianie jak puzzle i nie były ciężkie. Całość montażu zajęła mi łączne jeden dzień.

Nie chciałem ich uszkodzić, przybijając gwoździ, dlatego, aby powiesić okrągłe lustro i jeden obraz użyłem specjalnej taśmy. Efekt bardzo nam się podoba, a nasi znajomi zachwalają tę innowacyjną dekorację. Sam przekonałem się, że duże płyty są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od małych kafli, których zakładanie ciągnie się bez końca.

Kategorie: Budownictwo