Każdy z nas z pewnością zna powiedzenie: muzyka łagodzi obyczaje. Jest w tym sporo prawdy, aczkolwiek zależy to również od rodzaju słuchanych przez nas utworów. Zdecydowana większość z nas lubi słuchać muzyki, ma swoje ulubione utwory i ich wykonawców, niektórzy próbują również swych sił w grze na instrumentach.

Dzwony pochodzące z Azji

dzwony ruroweJeśli lubimy muzykę i uważamy, że mamy dobry słuch, możemy spróbować nauczyć się grać na jakimś instrumencie muzycznym. To wspaniała pasja, dająca nam i otoczeniu mnóstwo radości, uwrażliwiająca artystycznie i kształtująca kreatywność. Być może chcielibyśmy poznać bliżej instrument muzyczny, który nie jest bardzo popularny i rozpoznawalny, lecz zachwyca swoim wyjątkowym brzmieniem. W takim razie z pewnością zainteresują nas dzwony rurowe. Ten wyjątkowy instrument, jak wskazuje jego nazwa, brzmieniem przypomina nieco kościelne dzwony, które z pewnością mieliśmy kiedyś okazję słyszeć. Składa się on z kilku lub kilkunastu długich rur, z których wydobywa się dźwięk z pomocą specjalnego młotka. Dzwony rurowe oryginalnie pochodzą z Azji, gdzie mają swoją długą tradycję. Często można nabyć je w sklepach z artykułami orientalnymi – jako instrument muzyczny lub ozdobę, element wystroju wnętrza. Jeśli zaś ciekawi nas, jak brzmią takie dzwony, możemy udać się na koncert, gdzie są one używane. Być może zainspiruje nas on do rozpoczęcia nauki gry na tym instrumencie.

Muzyka jest czymś, co pozwala nam zrelaksować się po dniu pełnym wrażeń i uspokoić nasze myśli. Każdy z nas ma swoje ulubione gatunki muzyczne oraz zespoły. Jeśli interesują nas oryginalne instrumenty muzyczne, być może zaciekawimy się dzwonami rurowymi. Ten starodawny azjatycki instrument staje się coraz popularniejszy w naszym kręgu kulturowym.