Warsztat nie posiadał własnego kanału, dlatego przez jakiś czas wykonywaliśmy naprawy dość improwizowanymi metodami. Na szczęście, wysoko podniesione zawieszenie ciężarówek ułatwiało nam wykonywanie zadań, aczkolwiek praca w taki sposób nie należała do szczególnie wygodnych, toteż zaczęliśmy myśleć nad rozbudową warsztatu, tudzież zmianą wyposażenia.

Pneumatyczny podnośnik do samochodów ciężarowych

podnośnik hydrauliczny do samochoduW wielu warsztatach naprawiających elementy do pojazdów ciężarowych widzieliśmy bardzo duże podnośniki, dzięki którym załogi owych warsztatów dokonywały większości napraw na samochodach, w bardzo wygodny sposób, po podniesieniu całego pojazdu na komfortową wysokość. Zamówiliśmy więc dokładnie taki podnośnik hydrauliczny do samochodu ciężarowego do warsztatu, by móc znacznie szybciej, ale również i wygodniej naprawiać samochody. Podnośnik ten ma ogromną ładowność, sięgającą przeszło dwudziestu ton, więc bez większego problemu można na nim naprawiać dowolne samochody ciężarowe, ciągniki, czy nawet sprzęt budowlany, jeśli zajdzie taka potrzeba. W przeciwieństwie do wielu innych podnośników do ciężkich pojazdów, nasz nie przeszkadza w wykonywaniu napraw, ani też nie zasłania elementów podwozia, na co narzekali niektórzy koledzy, którzy posiadają w swoich warsztatach platformowe podnośniki, nie będące najlepszym wyborem do warsztatu naprawczego z racji platformy, na której podnoszone są samochody, a która dość znacznie przeszkadza w naprawach.

Nasz podnośnik nie posiada tego mankamentu, i umożliwia swobodną pracę w każdych warunkach, a na dodatek jest urządzeniem łatwym w obsłudze i ewentualnej konserwacji. Należy również do bardzo bezawaryjnych, głównie dzięki prostej konstrukcji w której, jak mówi załoga, po prostu nie ma co się zepsuć.