Wszystkie budynki charakteryzują się tym, że składają z podstawowych elementów. Niemożliwym jest dzisiaj wyobrazić sobie, żeby nie miał chociaż jednego okna. Kiedyś nie było to problemem, jednak zazwyczaj dotyczyło budynków hodowlanych.

Czym się kierować wybierając okna?

oknaTeraz, w dobie prężnie rozwijających się firm, w wielu polskich miastach powstaje masa nowych obiektów. Intensywnie rozwijający się Garwolin jest przykładem jednego z nich. Biznesmeni stawiający, nie tylko tam, swoje gmachy nie muszą znać się na wszystkim. Jednak wiadomo, że pragną optymalizować swoje zyski. Osiągną to również dzięki wiedzy, czym powinny charakteryzować się okna montowane w budynkach tak, by w przyszłości uniknąć dużych rachunków za prąd. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich izolacyjność termiczną. Żeby ją podnieść stosuje się w oknach podwójne lub potrójne szyby. Im niższy współczynnik przenikania ciepła, tym lepiej. Każdy producent ma obowiązek zawrzeć informację o nim na etykiecie. Kolejnym istotnym czynnikiem jest to akustyczność okna. Wymogi względem niej są opisane w przepisach. W miejscach, gdzie hałas jest dość duży należałoby zastosować okna, które mają podwyższoną izolację akustyczną. Są to po prostu ramki, które wewnątrz mają kilka szyb, a przestrzeń między nimi jest wypełniona jest gazem. Ważnym jest też zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo, zwłaszcza w budynkach wielopiętrowych. W takim przypadku, powinno zastosować się takie szyby, jak mają okna samochodowe, czyli pękające w pajęczynę. W przypadku zwykłego szkła, odłamek spadający z dużej wysokości mógłby wręcz śmiertelnie kogoś zranić.

Właściciele firm powinni też przywiązać wagę do zabezpieczenia okien, które są zwłaszcza na parterze, aby uniknąć intruzów. Wydaje się, że wybór okna jest czynnością banalnie prostą. Nie do końca tak jest, dlatego dobrze wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby odpowiadały naszym potrzebom.

Więcej informacji o wyborze okien na stronie: http://www.oknagk.pl

Kategorie: Budownictwo