Sufity napinane to technologia oparta na tworzywach sztucznych, które coraz szerzej zastępują znane powszechnie tradycyjne techniki budowlane. Powłoki sufitów napinanych to bardzo trwałe materiały dające się w bardzo łatwy sposób obrabiać i łączyć ze sobą. Dla branży sufitów napinanych powstaje specjalistyczne oświetlenie, które w odpowiednim zestawieniu z powłokami mogą dać niepowtarzalne efekty.

Czynniki wpływające na cenę sufitów napinanych

lustrzany sufit napinanyPowłoki sufitów napinanych wykonuje się z membran PCV, tkanin poliestrowych oraz tkanin satynowych. Ich właściwości pozwalają na produkcję różnorodnych modeli ściśle dopasowanych do koncepcji zamawiającego. Najlepsi producenci sufitów napinanych oferują pełną gamę usług od fachowego doradztwa poprzez wycenę do realizacji projektu i usług serwisowych. Z punktu widzenia klienta bardzo ważna jest koszt jaki poniesie w związku z zakupem i montażem sufitu napinane. Pierwszym elementem decydującym o cenie jest materiał, z którego będzie wykonany sufit. Następnie należy określić model sufitu bo ten czynnik ma największe znaczenie dla wykonania wyceny. Najtańsze są sufity jednobarwne wykonane z PCV. Do wyższej cenowo grupy należy lustrzany sufit napinany. Najdroższe są sufity napinane z nadrukiem oraz sufity wielopowłokowe wykonane w wersji trójwymiarowej. Na cenę sufitów napinanych duży wpływ ma ilość punktów świetlnych przewidzianych do montażu. Producenci oferują specjalistyczne oświetlenie led i światłowodowe z przeznaczeniem dla sufitów napinanych.

Cena sufitu napinanego zależy również od czynników związanych z utrudnieniami w montażu. Wydatek na sufit z napinanych powłok wzrośnie wraz z liczbą kątów i obrysów. Należy pamiętać, że większość firm zażąda więcej pieniędzy za montaż sufitu powyżej 5 metrów wysokości. Pocieszającym jest fakt, że istnieje możliwość negocjacji cen. W przypadku powierzchni sufitowej powyżej 20 metrów kwadratowych można zawalczyć o rabat. 

Źródło: https://linear-system.pl/

Kategorie: Budownictwo