Aby mieć stały dostęp do wody w ogrodzie najlepiej jest zainwestować w studnię głębinową. Jest to wystarczający zbiornik do tego, by podłączyć do niego dobrą pompę, która cyklicznie będzie podlewać wodę. Często inwestują w to profesjonalni ogrodnicy, którzy na własnych posesjach chcą mieć regularnie podlewane rośliny. Od pompy zależy bardzo wiele – trzeba to przyznać.

Pompy ogrodowe do studni głębinowych

pompa ogrodowa do wodyWiele osób chce mieć automatyczne podlewanie ogrodu, dlatego kopie taką studnię. Przyda się do tego pompa ogrodowa do wody, najlepiej z czasowym włączaniem. Takie pompy są bardzo dobre, gdyż uruchamiają się zawsze o stałych godzinach. Najlepiej ustawić je na szóstą rano, a także na dwudziestą w porze wiosennej, letniej oraz wczesnojesiennej. Rozmiary takich pomp są raczej niewielkie. Projektantom zależy na tym, by pompa bezproblemowo mieściła się w rurze, jaka została włożona do studni głębinowej. Często w studni jest tylko przewód od pompy, zaś reszta urządzenia jest ukryta na zewnątrz. Jednak niektórym przeszkadza wtedy dźwięk pompy i decydują się na zakup mniejszych, które mogą zatopić w studni. Takie pompy nie dość, że są pod ziemią, to w dodatku woda świetnie tłumi dźwięk ich silnika. Podłącza się je zazwyczaj do prądu, a przewody można poprowadzić nawet pod warstwą ziemi. Wystarczy je wkopać na głębokość dwudziestu pięciu centymetrów i zapamiętać, gdzie one biegną.

Pompy ogrodowe są do kupienia w sklepach ogrodniczych. Kopiąc lub wiercąc studnię powinniśmy od razu zaplanować montaż pompy. Fachowcy, którzy znają się na studniach wiedzą jak sprawnie zamontować urządzenie i ukryć przewody. Do tego można zastosować pokrywkę, która będzie dodatkowo tłumiła dźwięk pompy, co nie będzie nam przeszkadzało, szczególnie wieczorową porą.

Kategorie: Dom i ogród