Rynek materacy cały czas się intensywnie rozwija. Powstają coraz nowocześniejsze rozwiązania. Materace piankowe są najbardziej nowoczesnymi, pełnymi udogodnień materacami. Jeśli jednak jest się fanem klasycznych materacy sprężynowych warto zastanowić się nad ich nowocześniejszą opcją – materacami kieszeniowymi.

Wygodny sen dzięki materacowi bonelowemu

Materace boneloweTradycyjne materace bonelowe to najbardziej klasyczne materace sprężynowe, które w swej budowie są najprostsze. Sprężyny spięte w kształcie klepsydry spięte są solidnym drutem. Podczas korzystania z tego rodzaju materaca siła nacisku na jego powierzchnię, rozkłada się po całości, zatem może być problematyczne spanie w 2 osoby na tego rodzaju materacu. Kiedy jedna osoba będzie zmieniała pozycję spania, druga będzie odczuwała ugninanie materaca oraz wstrząsy. Materac bonelowy to dobre rozwiązanie dla osób, które śpią same oraz dla dzieci. Ze względów higienicznych pokrowiec powinien być ściągany, aby móc go prać w pralce. Nieprany materac może być siedliskiem bakterii i grzybów. Przed zakupem materaca warto sprawdzić jego twardość. Jeśli cierpi się na schorzenia kręgosłupa warto poradzić się swojego fizjoterapeuty, jaka twardość będzie najodpowiedniejsza dla danego schorzenia. Zakup materaca to inwestycja na lata, zatem warto przemyśleć swoją decyzję, ponieważ materace nie są małymi wydatkiem. Warto skorzystać również z porad pracowników sklepu z materacami, ponieważ będą w stanie polecić model spełniający podane wymagania.

W hotelach i pensjonatach bardzo często występują materace bonelowe. Te klasyczne materace sprężynowe należą do tańszych rozwiązań, zatem tak chętnie są wybierane w tych miejscach. Materace tego typu cechuje niezawodność i wysoka sprężystość. Świetnie sprawdzą się również w łózkach dziecięcych.