Jako osoba, która już wielokrotnie miała kontakt ze wkrętami ciesielskimi i innymi tego typu produktami na podstawie własnych doświadczeń i mogę spoko na ich temat powiedzieć. Ze względu na ogromny zakres zastosowań takich produktów informacje z tego porównania poniżej mogą się kiedyś przydać dosłownie każdemu. Trzeba oczywiście wybrać konkretne kryteria, żeby coś takiego porównywać.

Skuteczne rozwiązania we wkręcie ciesielskim

wkręty ciesielskie z łbem talerzowymZacznijmy od wytrzymałości. Tym bardziej że w przypadku każdego łącznika bez względu na to, czy jest tutaj mowa o skrętach, gwoździach czy jeszcze innych rozwiązaniach na ten aspekt ma wpływ wiele czynników. Prostym i skutecznym sposobem będzie porównanie informacji z dokumentacji udostępnionej przez producenta, ponieważ weryfikuje on jakość łączników między innymi przy użyciu maszyn wytrzymałościowych. Wkręty ciesielskie z łbem talerzowym będą wytrzymałe ze względu na stożkowy kształt i dobrą jakość materiałów wynikającą między innymi zastosowania właściwych dodatków stopowych. Kolejna kwestia to możliwość wykorzystywania takiego produktu na zewnątrz. W przypadku wkrętów, śrub i gwoździ Wygląda to bardzo podobnie, ponieważ producenci mogą je ocynkować lub pokryć specjalną substancją. Wkręty ciesielskie zdobywają zdecydowaną przewagę, jeżeli chodzi o jakość połączenia po dłuższym czasie eksploatacji. To powinno interesować każdego użytkownika. 

Wynika to między innymi z faktu, że taki wkręt jest skutecznie stabilizowany właśnie przez gwint. Śruba oczywiście także ma gwint, ale będzie on wyglądał inaczej i dodatkowo ten łącznik jest po prostu grubszy. Ze względu na dobrze ukształtowany gwint taki produkt można odzyskać. Łby talerzowe w piętach sprawiają, że dolegają one równie dobrze, jak gwoździe.