Od pewnego czasu zaczęłam bardziej dbać o środowisko naturalne. Stałam się bardziej świadoma na temat generowanych przez człowieka śmieci i ich wpływu na to, co dzieje się z klimatem. Zmieniłam już kilka rzeczy, które miały pozytywny wpływ na środowisko. Jednak z jedną rzeczą nie mogłam się rozstać. Były to świece zapachowe, które uwielbiałam zapalać w mieszkaniu.

Zalety świec z drewnianymi knotami

świece z drewnianym knotemNa szczęście okazało się, że nie muszę z tego całkowicie rezygnować. Dowiedziałam się, gdzie można kupić przyjazne środowisku świece z drewnianym knotem. Udałam się do tego sklepu, gdzie jak się bardzo szybko przekonałam, wybór świec był naprawdę ogromny. Bez problemu znalazłam tam świeczki, które spełniały wszystkie moje oczekiwania i preferencje zapachowe. Były one wykonane tylko i wyłącznie z naturalnych składników, dzięki czemu paląc je, nie uwalniałam do powietrza żadnych toksycznych substancji, takich jak ołów. To było niezmiernie ważne nie tylko z punktu widzenia ekologii, ale także mojego zdrowia. Takie świece można było palić nawet w zamkniętych pomieszczeniach bez obaw o alergie czy podrażnienia dróg oddechowych. Drewniany knot gwarantował, że świeca będzie paliła się równo i powoli. Jej czas palenia jest zdecydowanie dłuższy, od czasu palenia zwykłych parafinowych świec, które nie są ekologiczne. Bardzo szybko przekonałam się, że taka świeca to bardzo dobre rozwiązanie.

Była niezmiernie tania, kosztowała zaledwie kilkanaście złotych, a wystarczyła mi naprawdę na wiele wieczorów. Bardzo mi się w niej spodobało również to, że była ona zamknięta w szklanym pojemniczku, który po wypaleniu się świecy i umyciu pod wodą, można było użyć jeszcze wielokrotnie. Najważniejsze było dla mnie jednak to, że tego typu świece można dostać w różnorodnych zapachach.

Kategorie: Usługi