Ostatnio byłam świadkiem pożaru dużej fabryki meblarskiej. Do gaszenia pożaru zjechały się liczne grupy strażackie z różnych regionu. Ewakuowano pobliską miejscowość, przy której znajdowała się fabryka.

Drzwi przeciwpożarowe się nie zniszczyły

drzwi przeciwpożaroweStrażacy jak i władze miasta bały się, że pożar się zwiększy i przejdzie na pobliski zagajnik sosen, a ty krótka droga by ogień zajął pierwszy z domów, przechodząc na kolejne. Zwłaszcza, że tego dnia było bardzo silny wiatr. Stolarka aluminiowa i meble były główną działalnością tego przedsiębiorstwa, więc pożar miał z czego mieć paliwo. A dodatkowo wyroby z aluminium , które się paliły wydzielały niesamowity , wręcz duszący odór, zapewne strażacy musieli gasić pożar w maskach, bo pomimo, że byłam w bezpiecznej odległości od pożaru to tez czułam ten zapach, aż dusiło w gardle i w płucach. Ja jak i inni mieszkańcy staliśmy na wzniesieniu, więc nie trudno było zauważyć, że strażacy mieli spory problem by ugasić pożar , nie mogli oni podejść zbyt blisko, gdyż temperatura pożaru nie pozwalała. Gaszenie pożaru trwało całą noc i poranek następnego dnia. Dokonując oględzin miejsca pożaru strażacy opisywali straty, najmniej ucierpiały drzwi przeciwpożarowe aluminiowe, były tylko ledwie zakopcone. Chyba warto kupić sobie takie drzwi do domu.

Następnie z raportu strażaków można było wywnioskować, że przyczyna ognia nie była osoba trzecia, tylko zwarcie instalacji elektrycznej. W wyniku tego wielu pracowników straciło dochodową pracę, zajmie dużo czasu właścicielom odbudowanie zakładu.

Te drzwi znajdziesz na stronie http://www.alu-rad.pl

Kategorie: Budownictwo