Bycie matką niesie ze sobą wiele wspaniałych chwil pełnych miłości, ale także łez i trosk. To ogromne wyzwanie, do którego nie można się przygotować w stu procentach, ale są rzeczy, o które można zadbać jeszcze przed pojawieniem się malucha.

Jak można wykorzystać pieluszki z bambusa?

pieluszki bambusoweZdecydowana większość kobiet, jeszcze przed porodem kompletuje wyprawkę dla dziecka, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik w chwili narodzin. Przeważnie przyszłe mamy kupują podstawowe artykuły takie jak ubranka, pościel, smoczki czy pieluszki bambusowe lub tetrowe. Tak na prawdę oba rodzaje pieluszek się przydadzą, ponieważ oba mają nieco inne zastosowanie. Klasyczne tetrowe mogą służyć do wycierania buzi po karmieniu, zabezpieczeniu ramienia rodzica przed ulaniem pokarmu podczas trzymania na rękach czy jako praktyczny ręcznik na spacerach. Natomiast bambusowa pieluszka, ma znacznie lepszą jakość i przede wszystkim ma gęstszy ścieg, przez co jest nieco grubsza. Doskonale chłonie wodę, jest bardzo miękka w dotyku, a ponadto posiada naturalne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Pieluchy bambusowe można wykorzystywać jako alternatywny ręcznik po kąpieli lub jako okrycie na spacerze w trakcie słonecznych dni, ponieważ bambus posiada naturalne filtry przeciwsłoneczne. Z tkaniny bambusowej poza pieluszkami, dostaniemy także kocyki czy poszewki, a nawet ubranka dziecięce. Jest to tkanina bardzo wytrzymała i odporna na wysokie temperatury. Nawet po wielu praniach pozostanie miękka w dotyku.

Ceny zwykłych pieluszek tetrowych sięgają kilku złotych, natomiast bambusowych wynoszą przeważnie około dwudziestu – czterdziestu złotych. Różnica jest znaczna, ale także ich jakość jest nieporównywalnie wyższa. Bambusowe mogą służyć nawet przez wiele lat, a tetrowe kilka miesięcy.

Kategorie: Dla dziecka