Jednorazowe ręczniki kuchenne to niezastąpiony produkt w każdym domu. Takie papier jest bezpieczny w kontakcie z żywnością. Produkt cechuje chłonność i wytrzymałość. Takie ręczniki produkowane są z celulozy, mają różną grubość, często mają również kolorowe nadruki.

Wykorzystanie ręcznika papierowego w rolce

ręczniki papierowe w rolcePopularne ręczniki papierowe w rolce mają szeroki zastosowanie w domu. Taki produkt sprawdzi się do usuwania nadmiaru tłuszczu z placków, kotletów. Papier możemy wykorzystać do stworzenia domowego ogródka. Na zwilżonym jednorazowym ręczniku można zasiać rzeżuchę. Jeśli zależy nam na zachowaniu świeżości ziół przez kilka dni, wystarczy owinąć je papierem, który pochłonie nadmiar wilgoci. Podczas przeprowadzki bardzo przydatny jest ręcznik papierowy. Może posłużyć do zabezpieczenia porcelany i szkła przed zarysowaniem i stłuczeniem. Papier świetnie się nadaje do przedłużanie świeżości pieczywa. Jednorazowy ręcznik może być alternatywą dla filtra do kawy w kryzysowej sytuacji. Papier jest pomocy w walce z przypalonym tostera. W czasie upałów szukamy chłodnych napoi, jednak zdarza się zapomnieć włożyć je do lodówki. Szybkim sposobem na schłodzenie napojów, jest owinięcie butelek ręcznikiem z papieru, spryskanie wody. Następnie wystarczy napój włożyć na około 10 min do zamrażalki. Podczas sprzątania sporym wyzywaniem jest umycie szafek wiszących w kuchni, dlatego warto na nich położyć płaty ręcznika jednorazowego i regularnie je wymieniać.

Do walki z kamieniem na kranie w kuchni lub armaturze łazienkowej sprawdzi się papier namoczony octem. Należy nałożyć taki papier, na miejsce, gdzie osada się kamień, zostawić na kilka godzin. Jednorazowy ręcznik warto używać do wycierania twarzy to bardziej higieniczne rozwiązanie niż tradycyjny ręcznik.