Jak wiadomo, podczas jazdy samochodem nie można prowadzić rozmów przez telefon, ponieważ grozi to utratą kontroli nad pojazdem. Żeby tego uniknąć i móc rozmawiać przez aparat telefoniczny, konieczne jest zastosowanie specjalnego uchwytu.

Gdzie się montuje uchwyty samochodowe?

uchwyt samochodowy na smartphoneWszystkie rzeczy, które znajdują się w samochodzie i nie są do czegoś zamocowane, w momencie nagłego hamowania będą się przemieszczać po pojedzie w niekontrolowany sposób. Kierowcy najczęściej kładą telefon koło lewarka, gdyż tam najczęściej jest niewielka przestrzeń, w której można go schować, Jednakże w takiej sytuacji nie będziemy mogli rozmawiać przez telefon, bo ręce są zajęte. W celu umożliwienia kierowcom prowadzenie pojazdu i jednoczesne rozmawianie przez telefon, stworzony został uchwyt samochodowy na smartphone, który można montować na szybie lub kratce nawiewu. Modele na szybkę, zawierają mocną przyssawkę, natomiast uchwyty do montażu an kratce, mają specjalne zaczepy, które się zaciska. Uchwyt na smartphone przeważnie posiada uniwersalny rozmiar, który pasuje na wszystkie modele, gdyż zaczepy są na specjalnych sprężynach, których opór samoczynnie się dostosowuje do wielkości urządzenia. Najczęściej mają dwa zaczepy na dole i po jednym z każdej strony oraz antypoślizgową powłokę od wewnętrznej strony, aby jeszcze lepiej trzymać telefon. Tylna część uchwytu jest zamontowana na amortyzujących sprężynach, które niwelują wszelkie wstrząsy powstające podczas jazdy. Z pewnością taki gadżet przyda się każdemu kierowcy.

Każdego roku na drogach są setki wypadków spowodowanych prowadzeniem rozmowy przez telefon w trakcie jazdy, dlatego zalecane jest używanie uchwytów na aparaty lub specjalnych słuchawek. Nie jest to dragi gadżet, bowiem uchwyt kupimy już za niecałe 40 zł.