Wzrost liczby samochodów na polskich drogach świadczy o tym, że coraz większa liczba osób robi prawo jazdy, a następnie przesiada się z komunikacji miejskiej do prywatnego samochodu. W dzisiejszych czasach prawo jazdy może zrobić praktycznie każdy, kto spełnia kilka podstawowych warunków ujętych w prawie.

Jak zdać prawo jazdy w Krakowie?

osk krakówKończąc osiemnaście lat możemy otrzymać swoje prawo jazdy na samochód osobowy, oczywiście o ile zdamy państwowy egzamin teoretyczny i praktyczny. Zacznijmy od początku. Jeśli chcemy mieć własne uprawnienia do prowadzenia samochodu, to musimy znaleźć ośrodek, w którym zamierzamy odbyć kurs. Znalezienie ośrodka nie jest trudne, wystarczy wpisać w przeglądarkę na przykład osk Kraków i wybrać jeden z wyników, poczytać opinie o danym ośrodku i zdecydować się na jeden ze znalezionych. Później idziemy do lekarza, w celu odbycia badań, na podstawie których lekarz stwierdza, czy jesteśmy zdolni do prowadzenia samochodu. Następnie idziemy do urzędu wyrobić sobie tak zwany profil kierowcy. Jeśli te czynności mamy za sobą, to możemy przystąpić do kursu. Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej. Część praktyczna obejmuje trzydzieści godzin jazdy, podczas których uczymy się obsługi samochodu. Zazwyczaj jest to identyczny samochód do tego, którym będziemy zdawać egzamin. Ostatnim etapem jest podeście do egzaminu z części teoretycznej i praktycznej. Po zdaniu obu egzaminów zostanie nam wyrobiony dokument prawo jazdy.

Koszt całego kursu, razem z badaniami i kosztem egzaminów, to kwota poniżej dwóch tysięcy złotych. Oczywiście zakładając, że zdamy za pierwszym razem, ponieważ za każde kolejne podejście do egzaminu musimy uiścić opłatę odpowiedniej wysokości. Jeśli się pospieszymy to cały kurs możemy odbyć w przeciągu dwóch miesięcy.

Kategorie: Usługi