Każde auto ładnie wygląda, kiedy jest nowe i czyste. Stan karoserii, a konkretniej lakieru przeważnie możne zdradzać wiek auta albo częstotliwość i intensywność korzystania z niego. Bez wątpienia upływ czasu widać na powłoce lakierniczej.

Jak można naprawić lakier na samochodzie?

korekta lakieru SzczecinPojazdy, które opuszczają salon mają nieskazitelny i błyszczący lakier, który każdy kierowca chce zachować jak najdłużej. Jednak w trakcie codziennego użytkowania jest on narażony na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych czy nawet zarysowań w wyniku uderzających gałęzi czy kamieni. Kocie pazury czy ptasie odchody także nie pozostają dla niego obojętne, dlatego też po pewnym czasie auto trafi swój blask. Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na odświeżenie wizerunku było ponowne lakierowanie karoserii, a obecnie jest stosowany zabieg renowacji lakieru. Jest to jedna z usług auto detailingu, który przyszedł do nas z Wielkiej Brytanii i szybko zdobył popularność. Jeżeli jest nam potrzebna korekta lakieru Szczecin jest miastem, w których wiele salonów i serwisów świadczy taką usługę. Polega ona na dokładnym polerowaniu lakieru, dzięki czemu likwidowane są wszelkie zarysowania, odpryski czy matowe miejsca. Specjaliści używają do tego odpowiednich maszyn, które nie niszcząc powłoki lakierniczej, pozwalają na odzyskania dawnego blasku. Na lakier może być nałożona specjalna powłoka ceramiczna, której zadaniem jest nabłyszczenie oraz zabezpieczenie powłoki lakierniczej przed ponownymi uszkodzeniami.

Głównym założeniem korekty lakieru jest usunięcie małych i średnich zarysowań bez naruszania właściwej powłoki. Choć jest to czasochłonne i pracochłonne zadanie, to daje niesamowite efekty, dlatego jest ona tak powszechnie stosowana przez wielu kierowców.

Kategorie: Usługi