Dzieci są nieświadome zagrożenia i chętnie karmią ptaki z ręki i pozwalają im siadać na rękach. Jednak jest to ryzykowne, bo ptaki przenoszą groźne choroby. Wszędzie gdzie się pojawiają, tam zaraz jest mnóstwo odchodów i smrodu.

Czy siatka przeciwko ptakom jest skuteczna?

balkonowe siatki przeciw ptakomWalka z niechcianym ptactwem może być długa i ciężka jeżeli nie będziemy dysponować odpowiednimi środkami przeciwdziałającymi i zapobiegającymi. Ptaki, szczególnie gołębie uwielbiają przesiadywać na naszych balkonach i parapetach i bywa, że też tam sobie wiją gniazdka. Jeżeli chcemy z nimi skutecznie walczyć, to musimy się zaopatrzyć w balkonowe siatki przeciw ptakom. Są to cienkie, polietylenowe siatki, montowane dookoła balkonu, łącznie z zadaszeniem. Dostępne siatki są bardzo wytrzymał, odporne na uszkodzenia i promieniowanie ultra fioletowe. Dzięki pokryciu ich warstwą środka przeciw korozji, siatka nie zacznie rdzewieć, ani pękać pod wpływem szkodliwych czynników atmosferycznych. Siatkę najlepiej montować przy wykorzystania specjalnej firmy specjalizują się w takich zadaniach. Tylko odpowiednio zamontowana siatka, gwarantuje nam stu procentową pewność, że żaden ptak nam nie siądzie na balkonie, czy parapecie. Klienci sięgają po taką metodę odstraszania ptaków, kiedy wszystkie pozostałe zawiodły. Jej minusem jest konieczność ciągłej obecności, bo jak tylko się jej pozbędziemy, to ptaki wrócą. Natomiast plusem jest jej stuprocentowa skuteczność od pierwszej minuty po zainstalowaniu. Kupuje się ją na metry.

Na pozbycie się ptaków istnieje kilka metod, takich jak taśmy z hologramem, specjalne kolce, a nawet urządzenia wytwarzające ultradźwięki wyraźnie słyszane przez ptaki. Lecz siatka jest najczęściej stosowaną metodą, ze względy na skuteczność i małą widoczność.

Kategorie: Usługi