Zakup nowego samochodu jest zawsze sporym wydatkiem, który nigdy się nie zwraca. Już w momencie opuszczenia salonu, traci na swojej wartości dwadzieścia procent. Im dłużej jest użytkowany, w tym gorszym stanie jest jego karoseria.

Na czym polega auto detailing?

detailing samochodowy warszawaAuto, o które się nie dba, dość szybko niszczeje i stanie się niewiele wartym złomem. Dlatego też większość właścicieli pojazdów, regularnie o nie dba, aby przez długi czas wyglądały jak nowe. Można to robić samodzielnie we własnym zakresie, gdyż w sklepach motoryzacyjnych można kupić wiele rodzajów kosmetyków do polerowanie, nabłyszczania czy usuwania drobnych zarysowań. Ich stosowanie jest bezpieczne, jednakże nie zawsze daje pożądane efekty. Na pewno lepszy jest profesjonalny detailing samochodowy Warszawa jest miastem, w którym działa kilka salonów, świadczących takie usługi. Ich celem jest podniesienie wartości rynkowej pojazdu, poprzez poprawę wyglądu i stanu pojazdu. Najczęściej w ramach auto detailingu jest wymieniana usługa renowacji lakieru, nakładanie powłoki ceramicznej, folii ochronnej czy renowacji tapicerki. Car detailing jest bardzo popularna usługą wśród właścicieli pojazdów klasy premium, gdyż w ich przypadku wykonanie choćby jednej z nich jest opłacalne, ponieważ nie należą one do najtańszych. Jeżeli chodzi o renowację lakieru, to przeważnie jest ona wybierana przez osoby, które planują sprzedaż pojazd, gdyż znacząco wpływa na podniesienie wartości rynkowej pojazdu. Car detailing jest sposobem na profesjonalne dbanie i zabezpieczanie pojazdu.

W Polsce obecnie działa nawet kilkadziesiąt salonów auto detailingowych, które obsługują samochody firmowe oraz prywatne. Rezultaty wielu usług car detailingowych utrzymują się nawet przed pięć do dziewięciu lat, zatem ich wykonanie jest inwestycją na długie lata.