Dla miłośników psów, żaden wyjazd na wakacje czy kilkudniowa wyprawa nie może się odbyć bez pupila. Zwierzęta przeważnie są przyzwyczajone do przewożenia ich samochodem, ale nie zawsze odbywa się to we właściwy sposób.

Jak się montuje kojec do przewożenia zwierząt?

kojec dla psa do samochoduPodczas jazdy samochodem, każdy pasażer musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Jest to regulowane prawnie, zatem za ich brak można zapłacić sporej wysokości mandat. Jednakże ten obowiązek nie dotyczy zwierząt, które tak naprawdę mogą być przewożone w dowolny sposób. Najczęściej w czasie podróży pupile znajdują się w bagażnikach, na tylnej kanapie lub przednim siedzeniu. Ponadto nie są niczym zapięte, co szczególnie niepokoi, gdyż w razie wypadku czy kolizji, na pewno zostaną poszkodowane. Rozwiązaniem tego problemu może być kojec dla psa do samochodu, który można bezproblemowo zamontować na tylnym bądź przednim siedzeniu pasażera. Jest to idealny sposób na przewożenie małych i średnich psów, ponieważ koje ma wysokość około trzydziestu pięciu do czterdziestu centymetrów, co skutecznie zabezpiecza psa przed wyskoczeniem z niego. Jego mocowanie zapewnia stabilne utrzymanie kojca, a dołączona smycz chroni zwierzę przed konsekwencjami gwałtownego szarpnięcia czy uderzenia. Kojec zapina się na siedzeniu samochodowym identycznie jak fotelik dziecięcy, zatem w miejscach, gdzie wpina się pasy bezpieczeństwa. Jest ono także łatwy w montażu i demontażu, ponieważ na czterech rogach ma zamki błyskawiczne. Jest on bardzo przydatny, jeżeli dużo podróżujemy z psem.

Poza bezpieczeństwem psa, kojec chroni także wnętrze pojazdu przed zabrudzeniami i sierścią zwierzęcia. Od wewnętrznej strony posiada on specjalny materiał, do którego przyczepiają się kłaki więc nie trzeba po podróży czyścić dokładnie samochodu.

Kategorie: Zwierzęta