Jechałem do warzywniaka kupić masło wiejskie wysokoprocentowe, kiedy zorientowałem się, że klocki hamulcowe w moim citroenie piszczą. Trzeba było pojechać na przegląd, podczas niego okazało się, że trzeba wymienić inne części, nie tylko klocki hamulcowe.

Mam części do renault

części renaultZ części do samochodów francuskich mechanik miał na stanie w warsztacie tylko części do renaultów oraz peugeotów, musiałem więc pofatygować się do sklepu motoryzacyjnego. Mogłem zdać się na mechanika i poczekać, ale wtedy potrwałoby to dłużej i byłoby bardziej kosztowne. W sklepie obsługa wydawała się miła, załatwiono mi części, wracam do warsztatu, a tam okazuje się, że zamiast do citroena, mam godne polecenia części do renault. Musiałem znów tłuc się na drugi koniec miasta, żeby wyjaśnić nieporozumienie. Pan z obsługi powiedział, że zaraz wszystko zamieni i będzie w porządku. Coś mnie podkusiło, żeby przed wyjściem jeszcze raz sprawdzić, czy na pewno mam właściwy produkt. Jakie było moje zdziwienie, kiedy znów ujrzałem części do peugeota. Tym razem to już nie mogła być pomyłka, chyba prawdziwy cud musiałby się wydarzyć, żeby tak było. Chciałem iść na skargę, kiedy jedna pracownica złapała mnie i odciągnęła na bok. Cicho wyjaśniła mi, że kierownik nie cierpi citroenów i ich właścicieli, bo kiedyś citroen zbił mu światło w samochodzie.

Od teraz prowadzi prywatna krucjatę, która polega na uprzykrzaniu życia wszystkim osobom, które przyjdą do jego sklepu z zamiarem kupienia części do citroena. Z takim wariactwem jeszcze się w życiu nie spotkałem.

Kategorie: Transport