Zęby należy czyścić przynajmniej dwa razy dziennie, choć najlepiej robić to po każdym posiłku. Nie każdy jednak wie, jak myć zęby prawidłowo. Należy wykonywać ruchy wymiatające szczoteczką do zębów. Szorowanie zębów negatywnie wpływa na szkliwo oraz na dziąsła.

Nowoczesne metody leczenia kanałowego – na jednej wizycie, z użyciem mikroskopu

dentysta rodzinny w ToruniuO tym na pewno powie nam lekarz stomatolog w trakcie wizyty kontrolnej. Kontrolę uzębienia warto wykonywać 2 razy w roku lub przynajmniej raz w ciągu roku. Przegląd zębów polega na dokładnej ocenie uzębienia przez lekarza dentystę. Lekarz po kolei bada za pomocą lusterka stomatologicznego każdy ząb. Sprawdza, czy nie pojawiły się jakieś ubytki, które można by poddać leczeniu zachowawczemu. Na takich wizytach wykonywany jest również skaling, piaskowanie zębów. W ten sposób usuwa się płytkę nazębną, która powstaje przez wapnienie substancji organicznych, w których znajdują się bakterie. Najwięcej płytki osadza się w przestrzeniach między zębami oraz na granicy zębów i dziąsła, co może prowadzić do chorób przyzębia. Na pewno dentysta rodzinny w Toruniu zaleci wykonywanie takiego nieskomplikowanego i krótkotrwałego zabiegu 2 razy w roku. W gabinecie stomatologicznym można też skorzystać z takich usług jak endodoncja. Jest to inaczej leczenie kanałowe. Jest to specjalistyczne postępowanie, bez którego nie obejdzie się, jeśli dojdzie do powikłań próchnicy.

Zainfekowane tkanki i bakterie znajdujące się w korzeniach zębowych zostają usunięte. W korzeniach znajdują się kanały korzeniowe, dlatego właśnie leczenie to nazywa się leczeniem kanałowym. Nowoczesne gabinety stomatologiczne oferują leczenie kanałowe wykonywane w trakcie jednej wizyty – bez konieczności ponownego pojawiania się w gabinecie. Możliwe jest nawet wykonywanie leczenia kanałowego z zastosowaniem mikroskopu.