W czasach powszechnej produkcji masowej rękodzieło jest na wagę złota. Coraz więcej osób poświęca swój wolny czas na ręczne tworzenie pięknych przedmiotów. Na przykład za pomocą decoupage’u można stworzyć piękne niepowtarzalne pudełka, elementy dekoracyjne, a nawet meble. Można również tworzyć wspaniałe rzeczy z masy papierowej, doniczki, figurki i wiele innych. Można samodzielnie robić na drutach, na szydełku, albo szyć maskotki, ubrania torby i inne piękne przedmioty.

Scrapbooking jako pochwała powolności

wykrojniki do scrapbookinguOstatnio zainteresowałam się scrapobookingiem. Scrapbooking oznacza ręczne przygotowywanie albumów, albumów fotograficznych, kartek okolicznościowych i tym podobnych. Wywodzi się ze ze Stanów Zjednoczonych, gdzie obecnie moda na scrapbooking przeżywa boom. W sklepach z artykułami plastycznymi można dostać wiele przydatnych akcesoriów przeznaczonych do realizacji tego hobby. Dostępne są specjalne zeszyty, papiery, wykrojniki do scrapbookingu oraz wiele innych. Za ich pomocą można przygotować naprawdę piękne, unikatowe rzeczy, które będą świetną pamiątką. Własnoręcznie przygotowana kartka dla przyjaciół z okazji ich ślubu lub dla brata z okazji narodzin córeczki z pewności będzie o wiele cenniejsza pamiątką niż kartka zakupiona w sklepie. Obdarowana osoba z pewnością doceni cały trud włożony w przygotowanie takiej kartki. A sama praca nad nią na pewno będzie źródłem wielkiej przyjemności i satysfakcji.

Dochodzę do wniosku, że scrapbooking to hobby dla mnie. Lubię własnoręcznie przygotowywać przedmioty i obdarowywać nimi bliskie osoby. Myślę, że scrapbooking będzie dla mnie doskonałym sposobem twórczego wyżycia się i pozwoli mi stworzyć przedmioty, które mam nadzieję na długo pozostaną w sercach osób, do których trafią.

Kategorie: Publikacje