W szkole każdy uczeń jest inny i należny bacznie obserwować jego proces dojrzewania. On również zasługuje na to, co najlepsze. W szkole jest już trochę trudniej niż w przedszkolu i czasem ciężko jest się odnaleźć w innym otoczeniu. Jak pomóc takiemu uczniowi ?

Co jest najlepsze dla ucznia w szkole ?

ławka szkolna regulowanaSzkoła pod względem wyposażenia powinna być na dobrym poziomie. Oczywiście nie wszystkie posiadają odpowiednia ilość pieniędzy na wszystkie udogodnienia ale podstawowe potrzeby są zaspokajane. Jeśli jednak dostaniemy przypływ gotówki warto zastanowić się na co ją wydać. Oczywiście ławka szkolna regulowana będzie dobrym pomysłem na spożytkowanie dodatkowych pieniędzy. Regulowana szafka szkolna będzie bardzo dobrym udogodnieniem dla uczniów ze zróżnicowanym wzrostem. Klasyczne ławki szkolne nie mają możliwości regulowania swojej wysokości, co może być niewygodne dla uczniów. Ci niscy prawie nie dosięgają do ławki i mają problemy z pisaniem w zeszycie, ci wyżsi natomiast cierpią z powodu ciągłego nachylania się nad ławką. W ten sposób może dojść do skrzywienia kręgosłupa. Jest to niedopuszczalne, aby narażać uczniów na utratę zdrowia. Dobrze jeszcze, aby dodatkowo do regulowanych ławek znalazły się również regulowane krzesła. To jeszcze bardziej ułatwi siedzenie po kilka godzin na lekcjach. Uczniowie niejednokrotnie skarżą się na niewygodne krzesła i ławki. Poza tym muszą siedzieć na nich czasem nawet sześć godzin lekcyjnych lub w wyższych szkołach nawet do ośmiu.

Dajmy uczniom możliwość do regulowania swojej ławki w zależności od potrzeb. Warto również zauważyć, że lepiej na lekcjach dobierać się w pary o podobnym wzroście. Wtedy ułatwiona będzie możliwość uregulowania ławki do jednego odpowiedniego poziomu bez większych problemów.

Kategorie: Edukacja