Zbliżają się wakacje, a my nadal nie mamy pojęcia, co takie robić w trakcie urlopu? Okazuje się, że jest mnóstwo różnych pomysłów na spędzenie wakacji i jeżeli tylko trochę poszukamy, na pewno znajdziemy coś, co nas zainspiruje. Urlop wcale nie musi polegać na wylegiwaniu się na plaży. Można go spędzić aktywnie, na łonie natury.

Wynajmujemy łodzie bez patentu

wynajem łodzi motorowych bez uprawnień mazuryAktywny wypoczynek na łonie natury okazuje się być doskonałą odskocznią od codzienności. Coraz więcej osób docenia tego typu pomysł na spędzenie urlopu, co widać po rodzaju wykupywanych wakacji. Teraz jest najbardziej intensywny okres poszukiwań inspiracji na wyjazdy wakacyjne, w końcu za miesiąc może okazać się, że brakuje miejsc noclegowych. Jednym z bardziej nietuzinkowych pomysłów na spędzenie wakacji jest wyjazd na jacht na Mazury. Okazuje się, że wcale nie trzeba mieć do tego specjalnego patentu żeglarskiego. Od jakiegoś czasu możliwy jest wynajem łodzi motorowych bez uprawnień mazury, zaś, posiadają ogromne zaplecze wypożyczalni, dysponujących tego typu sprzętem. Łodzie, które udostępniane są bez patentu, są bardzo proste w obsłudze i mają ograniczoną prędkość. Są to łodzie napędzane silnikami. Z ich obsługi jesteśmy szkoleni przez kilka godzin tego samego dnia, którego następuje wypożyczenie. Rejs, bowiem, może trwać nawet tydzień. Większość jachtów wyposażonych jest w sypialnię i wszystkie niezbędne do życia elementy, takie, jak na przykład aneks kuchenny. 

Jednym z ciekawszych pomysłów na spędzenie wakacji jest rejs po mazurskich jeziorach. Na szczęście od jakiegoś czasu pojawiły się zmiany w prawie, które umożliwiają wynajęcie ściśle określonych łodzi bez konieczności posiadania patentu żeglarskiego. Z opcji tej korzysta coraz więcej osób, dla których rejs łodzią może okazać się życiową przygodą.

Kategorie: Turystyka