W Polsce mamy taki klimat, że przez kilka dobrych miesięcy musimy pogodzić się z chłodem, deszczem i brakiem zieleni. Z jednej strony musimy się z tym pogodzić, z drugiej, jednak, możemy sobie to jakoś rekompensować i zatrzymać trochę wiosny i lata w naszych domach. Od kilku lat panuje moda na dużą ilość zieleni w mieszkaniach.

Doniczki z kwiatami przymocowane do ściany

doniczki na ścianęOkres jesienno- zimowy jest w naszym kraju dość długi i często z utęsknieniem wyczekujemy pierwszych oznaków wiosny. Z klimatem nie jesteśmy w stanie nic zrobić, jednak możemy zachować trochę lata w naszych domach. Od wielu lat projektanci wnętrz przemycają roślinność do swoich projektów. Pełni ona funkcję dekoracyjną, ale też przy okazji oczyszcza powietrze i poprawia nasze samopoczucie. Jednym z atrakcyjniejszych sposobów na wyeksponowanie w domu roślinności są doniczki na ścianę, którymi można zastąpić na przykład wywieszone obrazki czy zdjęcia. Z takich doniczek z kwiatami można tworzyć całe kompozycje na ścianach, nadając im niepowtarzalny wygląd. Tak udekorowane wnętrze jest bardziej pozytywne, bo przybliża nas do natury. Takie naścienne doniczki są doskonałym rozwiązaniem na przykład wtedy, kiedy mamy w domu tyle roślin, że nie wiemy gdzie je kłaść. Można też takie doniczki mocować na balkonach czy tarasach, co stanowi dla nich atrakcyjną dekorację. W kuchni można w ten sposób wyeksponować różnego rodzaju zioła, które przydają się w trakcie gotowania.

Jak powszechnie wiadomo w każdym domu powinno być jak najwięcej roślin. Oczyszczają one powietrze i przy okazji poprawiają nasze samopoczucie. Od jakiegoś czasu bardzo modne są doniczki montowane do ściany. Tworzą one atrakcyjne kompozycje, będące alternatywą dla nudnych obrazów czy zdjęć. Taka ściana z kwiatami na pewno dodaje życia wnętrzom.

Kategorie: Dom i ogród