Dzisiaj z żoną jesteśmy szczęśliwym małżeństwem, które wychowuje cudownego ośmioletniego syna. Jednak na początku naszego małżeństwa było bardzo różnie. W pewnym momencie kłóciliśmy się z żoną tak często, że nie było między nami chwili spokoju. Nawet po urodzeniu się naszego syna kłótnie trwały w najlepsze jeszcze przez kolejne trzy lata. Teraz wiem, że w ten sposób się docieraliśmy.

Nasze małżeństwo uratował fachowy psychoterapeuta

fachowa psychoterapia par w poznaniuTeraz to możemy się z tego wspólnie pośmiać, ale wtedy nie było nam do śmiechu. W dodatku nasz mały wówczas synek bardzo przeżywał każdą naszą kłótnię. A my jak najęci prowadziliśmy ze sobą walki w nieskończoność. W końcu powiedzieliśmy pas, bo już nie było się o co pokłócić. Pamiętam jak dziś, że moja żona znalazła wtedy w internecie coś takiego jak fachowa psychoterapia par w Poznaniu. Na początku podszedłem do tego sceptycznie, ale pomyślałem potem, że może jest to dla nas jakaś szansa. I muszę przyznać, że udanie się do psychoterapeuty było najlepszą decyzją w naszym życiu. Omówiliśmy wszystkie nasze trudne sprawy i każdy powiedział drugiemu, czego oczekuje. Do terapeuty chodziliśmy prawie przez rok poznając się w tym czasie na nowo. Z każdym dniem coraz lepiej nam się układało aż w końcu nasze kłótnie zupełnie ustały. Dzisiaj umiemy sobie radzić z naszymi emocjami a nasz synek na szczęście zapomniał o czasach, w których się kłóciliśmy.

Jeśli jakieś młode małżeństwo zapytałoby mnie o radę związaną z antidotum na kłótnie to od razu bym im poradził, żeby wybrać się do dobrego psychoterapeuty dla par. W naszym przypadku było to lekarstwem dla naszych skłóconych ze sobą charakterów. Teraz wiemy, że małżeństwo to sztuka kompromisu a miłość to podążanie razem w tym samym kierunku nawet jeśli jest ma się zupełnie różne charaktery.

Kategorie: Kosmetologia