Większość z nas dba o czystość w domu i systematycznie dezynfekuje powierzchnie, z którymi ma kontach. Podobnie sytuacja wygląda w miejscu pracy, z tym, że samym sprzątaniem najczęściej zajmują się odpowiedni pracownicy.

Kiedy dezynfekowane są powierzchnie biurowe?

dezynfekcja biur warszawaKiedyś nie przykładano aż tak dużej wagi do tematu odkażania powierzchni użytkowych, ponieważ wystarczyło je odkurzyć, umyć i wywietrzyć, aby było czysto. W obecnej sytuacji, kiedy na świecie szaleje koronawirus już nic nie jest takie oczywiste i nawet osoby na pozór zdrowe, mogą roznosić groźny wirus. Żeby się przed nich chronić, wiele zakładów pracy korzysta z usług odkażania, które są w stanie skutecznie się pozbyć groźnych bakterii i wirusów z wszelkich powierzchni. Jeżeli interesuje nas dezynfekcja biur Warszawa jest miejscowością, w której znajdziemy sporo firm świadczących takie usługi. Może ona przebiegać na kilka sposobów, w zależności od użytej metody. Do odkażania najczęściej wykorzystuje się ozonowanie lub zamgławianie, które gwarantują skuteczność blisko stu procentową. Przy obu metodach, w dezynfekowanych pomieszczeniach nie mogą przebywać ludzi i zwierzęta. Pracownicy przeprowadzający odkażanie, mają na sobie specjalne kombinezony i maski, które ich chronią przed kontaktem ze środkiem dezynfekującym. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można szybko się pozbyć groźnych dla zdrowia czynników chorobotwórczych unoszących się w powietrzu czy znajdujących się na dowolnych powierzchniach, ścianach i sufitach.

Efekt skuteczniej dezynfekcji utrzymuje się od kilku do nawet dziesięciu dni, po czym zabieg trzeba powtórzyć. Obecnie jest to jedyny, skuteczny i bezpieczny sposób na walkę z zarazkami, bakteriami i wirusami, które znajdują się w domu, pracy czy w publicznych placówkach.

Kategorie: Usługi