Łuszczyca jest niezwykle przykrą dolegliwością, która dotyka ok 2% populacji. Najbardziej rozpowszechniona jest jej skórna postać, która objawia się bolesnymi zmianami, pojawianiem się wykwitów, pęcherzy i ognisk zapalnych. Jest chorobą ogólnoustrojową, o podłożu autoimmunologicznym. Niestety jest nieuleczalna, jednak za pomocą odpowiedniego leczenia, można uzyskać długie okresy remisji.

Naturalny preparat na łuszczycę

polecana maść konopna na łuszczycęLeczenie łuszczycy opiera się w dużym stopniu na zwalczaniu stanu zapalnego w całym organizmie. Ważna jest więc odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i stosowanie leków zapisanych przez lekarza. Miejscowo stosuje się maści i kremy, które pomagają złagodzić objawy choroby. Niestety ciężko trafić na odpowiedni preparat, który wykaże się skutecznością. W celu zlikwidowania ognisk zapalnych, warto sięgnąć po wyciągi roślinne. Niektóre z nich mają silne działanie i w widoczny sposób są w stanie złagodzić objawy. Tak jest w przypadku preparatów konopnych. Kannabinoidy, które stanowią składnik aktywny, mają bardzo silne działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Wspierają również odporność organizmu. Szczególnie polecana maść konopna na łuszczycę, leczy zmieniony chorobowo naskórek, działa przeciwbólowo, regeneruje. Regularnie stosowana łagodzi świąd, zmniejsza obrzęk i skutecznie nawilża. Pomaga zastąpić zmienione chorobowo miejsca, zdrowym naskórkiem. Przynosi wyraźną ulgę.

Wyciąg z konopi indyjskich jest skuteczny w leczeniu wielu chorób. Przyjmowany doustnie wspiera organizm w walce z dolegliwościami. Jest również z dużym powodzeniem stosowany w kosmetyce i dermatologii. Maści konopne pomagają łagodzić objawy chorób skórnych, takich jak łuszczyca. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym, pomaga zlikwidować różnego typu wykwity, świąd i ból.

Kategorie: Medycyna