Nasz organizm jest niesamowitą maszyną, która jest w stanie radzić sobie z przeróżnymi zagrożeniami. Mamy w sobie miliony bakterii, z których część ma dobroczynny wpływ, a część pozytywnie stymuluje układ odpornościowy.

Jak wykryć w ciele pasożyta?

test pasożytyDla wielu z nas owsiki czy tasiemce są przeważnie tematem związanym z dziećmi, gdyż powszechnie się uważa, że to one łapią je w przedszkolu czy żłobku. Jednak tak naprawdę, można się nimi zarazić wszędzie. Jedząc brudne i stare produkty spożywcze czy nie dbając o podstawową higienę. Na pewno łatwo je zaprosić do naszego organizmu, ale trudno wyprosić. Przede wszystkim, żeby z nimi walczyć, trzeba ustalić czy aby na pewno są. Do tego celu służy test pasożyty są wykrywane z próbki kału lub krwi. Najczęściej jest wykonywane badanie laboratoryjne z kału, ponieważ daje najlepsze rezultaty i dokładną odpowiedź na temat konkretnego gatunku pasożyta. Przeważnie występuje jeden i u takiej osoby można zaobserwować w kale cysty, larwy czy jego jaja. To jednoznaczny sygnał, że zamieszkał w naszym układzie pokarmowym intruz, którego trzeba się jak najszybciej pozbyć. Lekarze przeważnie przepisują na receptę specjalne leki farmakologiczne, ale równie dobrze można się pozbyć pasożytów za pomocą domowych sposobów. Jednym z nich jest dieta, w której musi się znajdować sporo produktów kiszonych, ponieważ pasożyty bardzo nie lubią kwaśnego środowiska. Pomaga także koper włoski czy niezawodny czosnek. Jedno jest pewne, można się ich pozbyć bez wizyty w aptece.

Samodzielne rozpoznanie czy mamy pasożyty czy też nie jest bardzo trudne, gdyż nie dają one charakterystycznych objawów, które jednoznacznie na nie wskazują. Najczęściej jest to ból brzucha, głowy czy też ogólne osłabienie organizmu,  przypisywane wielu stanom.