Pielęgnacja włosów jest szczególnie ważna dla wielu kobiet, gdyż długie i zadbane kosmki są atrybutem kobiecości. W tym celu panie regularnie je myją, szczotkują i odwiedzają salon fryzjerski. Nie mniej jednak najważniejsze jest dokładne ich mycie.

Jaki skład mają szampony do włosów?

szampon z olejem konopnymNa rynku dostępne są przeróżne szampony do mycia włosów, które mogą mieć kilka postaci. Przede wszystkim wyróżnia się szampony w formie żelu i pianki, które zaliczane są do mokrych szamponów, oraz suche w formie aerozolu. Głównym zadaniem każdego szamponu jest dokładne mycie i usuwanie wszelkich zanieczyszczeń z włosów i skóry głowy. Mogą one być przeznaczone do pielęgnacji włosów suchych, farbowanych, cienkich, wypadających czy z głównym uwzględnieniem oczyszczania skóry głowy. Jednakże największe znacznie dla naszych włosów ma to, co się znajduje w produkcie, czyli jego skład. Pod tym względem najlepszy jest szampon z olejem konopnym, który sprawdzi się przy każdym rodzaju włosów. Nie tylko pielęgnuje i oczyszcza, ale też wzmacnia i regeneruje. Olejek konopny jest znany z właściwości przeciwzapalnych, nawilżających i regenerujących, zatem jest idealnym środkiem na suche, zniszczone i wypadające włosy. To co najważniejsze w codziennym stosowaniu, to naturalny skład szamponu, dzięki czemu można go bez obaw stosować nawet u dzieci. Poza olejkiem konopnym, zawiera też sporo innych wyciągów i ekstraktów roślinnych, które wzbogacają jego skład oraz poprawiają kondycję włosów od czubka głowy aż po same końce.

Na rynku znajdziemy kilku producentów szamponów konopnych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów. Szampon można kupić razem z odżywką oraz maską, które łącznie tworzą kompletną linię pielęgnacyjną do codziennego stosowania.