Studnia głębinowa jest sposobem na pozyskiwanie wody z własnego ujęcia a co za tym idzie na znaczne obniżenie kosztów. Można również spotkać się z pojęciem, że studnia głębinowa zapewnia dostęp do wody lepszej jakości, niż ta pochodząca z lokalnych wodociągów. Jednak aby zapewnić wodzie odpowiednią jakość należy zadbać o to, aby była ona odpowiednio wykonana.

Szczelna studnia głębinowa

obudowa studni głębinowejJeżeli decydujemy się na studnię, bardzo ważna jest odpowiednia obudowa studni głębinowej. Przede wszystkim powinna ona zostać wykonana z solidnego tworzywa, które nie ulegnie zniszczeniu w kontakcie z ziemią oraz z wilgocią. Dodatkowo obudowa taka powinna być absolutnie szczelna. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że woda w studni jest czysta, oraz że nie przedostały się do niej żadne niebezpieczne substancje. Dziś już nie stosuje się betonowej obudowy, która kiedyś była jedynym rozwiązaniem dla studni. Dzisiejsze obudowy są wykonane z całości z tworzywa, które jest lżejsze, zajmuje zdecydowanie mniej miejsca oraz pozwala na obudowę wód głębinowych w o wiele bardziej praktyczny sposób. Przede wszystkim wyklucza ona konieczność  zastosowanie sprzętu ciężkiego. Zbiornik ten jest dostępny w konkurencyjnej cenie, zdecydowanie niższej, niż całość kosztów związanych z instalacją betonowej obudowy. Dodatkowo obudowa taka jest bardziej wytrzymała oraz zdecydowanie lepiej chroni wodę przed zmieszaniem się z substancjami z ziemi.

Posiadanie własnej studni głębinowej jest bardzo praktyczne. Jednak trzeba zadać o jej odpowiednie wykonanie, oraz zabezpieczenie wody, która się w niej znajduje. Na szczęście dziś są dostępne obudowy studni głębinowych bardzo dobrej jakości, w związku z czym możemy się zdecydować na studnię bez obaw, że będziemy mieli z nią w przyszłości problemy.

Kategorie: Budownictwo