Gołębie to ptaki, które w dużych miastach stanowią poważny problem. Ptaki te wydają się być ozdobą na rynkach miast i w okolicy centrum, ale dla właścicieli mieszkań z balkonami na tym terenie są bardzo uciążliwe. Gołębie uwielbiają przesiadywać na balkonach i parapetach, gdzie zostawiają po sobie nieczystości.

Jak zabezpieczyć balkon przed ptakami w mieście?

sposoby przeciw gołębiomPtaki wydalają kałomocz, który wbrew pozorom jest bardzo trudny do usunięcia i dokładnego wyczyszczenia. Dlatego nie należy dokarmiać ptaków, a już na pewno nie powinno się tego robić na własnym balkonie. Gołębie bardzo szybko zapamiętują miejsca, w których znajdują jedzenie, a to sprawia, że będą w nich przebywać coraz częściej. Co więcej, jeśli gołębie czują się swobodnie na czyimś balkonie i wiedzą, że nie czyha na nie żadne niebezpieczeństwo, są w stanie wybudować gniazdo, a nawet rozmnażać się. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby przeciw gołębiom, które pozwalają na profesjonalną ochronę przed tymi niechcianymi gośćmi. Jedną z metod jest siatka przeciwko ptakom. Wśród wielu metod najlepiej wybierać takie, które skutecznie odstraszą gołębie, ale też nie będą powodować ich cierpienia, okaleczania czy nawet śmierci. Ptaki jako zwierzęta są chronione i nie można uśmiercać ich w sposób niehumanitarny i bez powodu. Gołębie bardzo często składają jaja w doniczkach, które znajdują się na balkonie.

Niektórzy postanawiają kupić plastikową figurkę ptaka, którą montują na poręczy balkonu, łudząc się, że będzie ona w stanie odstraszyć gołębie. Ptaki w miastach są już przyzwyczajone do takich działań, nie boją się nawet ludzi, podchodząc do nich bardzo blisko, więc nie przestraszą się też nieruchomej figurki. W bardzo łatwy sposób można zapobiec zanieczyszczeniom na balkonie, kupując niedrogą siatkę z polietylenu, której montaż jest niezwykle prosty.

Kategorie: Dom i ogród