Gdyby istniała możliwość czytania w myślach innych ludzi, to z pewnością ilość oszukujących osób drastycznie by zmalała niemalże do zera. Jednakże jak na razie, musimy się zdać na swoją intuicję, obserwację i baczne słuchania naszego rozmówcy.

Czym jest badanie poligraficzne?

profesjonalne badania wariograficzne - warszawaW codziennym życiu każdy z nas jest oszukiwany na różne sposoby przez członków rodziny, znajomych czy obce osoby. Nie ma się co oszukiwać, bo każdy z nas kłamie, bo jest to wpisane w naszą naturę. Z tym, że jedni nadużywają tej umiejętności, a inni skromnie ją dawkują. Nie mniej jednak metody na wykrycie oszustwa zawsze są takie same. Przeważnie osoba mówiąca nieprawdę, wysyła sprzeczne komunikaty niewerbalne, których większość osób nie jest świadoma, dlatego też ich oszustwo jest szybko wykrywane. Nie mniej jednak nie brakuje też osób, które opanowały mowę ciała i kontrolują niewerbalne komunikaty, które wysyła ciało. U takich osób ciężej rozpoznać fałsz, ale są i na to sposoby. Jest to na pewno profesjonalne badania wariograficzne – Warszawa jest miastem, w którym znajduje się Instytut Badań Wariograficznych, który jest ogólnopolską jednostką w tym zakresie. Każdego roku wykonują nawet kilkaset badań osobom prywatnym lub też zleconym przez sądy, policję czy też korporacje. Co istotne to to, że nie można nikogo zmusić do badania, ponieważ konieczne jest wyrażenie zgody pisemnej przez osobę badaną. Samo przeprowadzenie badania wariograficznego jest bardzo proste, a jego efekty świadczą o wysokiej skuteczność.

Celem badania wariograficznego jest ustalenie przebiegu wydarzeń z konkretnego momentu w przeszłości. Nie bez powodu korzystają z niego sądy, gdyż mogą stanowić mocny dowód w konkretnej sprawie. Jego cena kształtuje się na poziomie od tysiąca do tysiąca dwustu złotych.