Zawsze chciałam mieć prawdziwą, drewnianą kuchnię. Uważam, że takowe nadają niesłychanie przytulny nastrój i pozwalają poczuć się odprężonym i spokojnym. Nadają też swojego rodzaju poczucie bezpieczeństwa i ciepła. Uważam, że jest w wystroju drewnianym jest coś pięknego i na swój sposób magicznego.

Piękno stołów drewnianych

stoły drewnianeMoja smutna, biała kuchnia ze starymi meblami zaczynała mnie po prostu denerwować. Czułam się w niej przytłaczająco i po prostu niemiło. Dlatego, kiedy wreszcie odłożyłam nieco gotówki postanowiłam zrobić jej generalny remont. Oczywiście zapragnęłam, aby była drewniana. Począwszy od posadzki, poprzez meble, a skończywszy na boazerii. Nie na co dzień spotyka się takie kuchnie, ale zapewniam, że przebywanie w takowych sprawia wielką przyjemność. Ze względu na dość sporą wielkość mojej kuchni stwierdziłam, że połączę ją z jadalnią, a że posiadam dość liczną rodzinę, oczami wyobraźni już widziałam ten wielki, masywny stół drewniany przy którym mieści się cała rodzina. Prawdziwie góralski wystrój! To było to, czego pragnęłam. Dopięłam swego i już po miesiącu mogłam cieszyć się wspaniałą i nową kuchnią. Pozostała jeszcze kwestia mebli, mojej wisienki na torcie, którą postanowiłam zostawić sobie na sam koniec. Odwiedziłam pobliski sklep w którym znajdowały się staromodne meble używane, nie tylko stoły drewniane, ale również krzesła, fotele, łóżka i cała masa drewnianych różności z toaletkami włącznie. Wybór był tak wielki, że z początku nie mogłam się zdecydować, przez co spędziłam w sklepie naprawdę mnóstwo czasu. W końcu jednak stanęło na ogromnym, podłużnym stole z drewna egzotycznego. Wyglądał niesamowicie. Był przepięknie wypolerowany oraz posiadał kształt gałęzi przeciętej w pół. Skradł moje serce w całości i wiedziałam, że po prostu muszę go mieć! Do kompletu dokupiłam dziesięć krzeseł tak, aby w jednym miejscu pomieścić całą moją rodzinkę!

Teraz wreszcie mamy miejsce w którym możemy spędzać czas razem, a ja mam najpiękniejszą kuchnię, jak ze snów, która spodobała się całej mojej rodzinie! Teraz nie tylko zasiadamy do wspólnych posiłków podczas świąt, ale również na co dzień, co do tej pory nie było niestety możliwe.

 

Kategorie: Dom i ogród