Od dawna myślałam o otwarciu własnego salonu kosmetycznego. Chciałam w nim robić wszystko. Ostatnio weszła taka nowa moda na salony, które jednocześnie dbają o cerę, paznokcie i włosy.

Lipoliza to zabieg wymagający wprawy i wiedzy

lipozaTo było fajne rozwiązanie i na pewno nowoczesne. Dla klientek, które gdzieś się spieszyły, było to idealne, bo nie muszą dzięki temu biegać po kilku salonach. Tak więc jak już mówiłam, medycyna estetyczna to moje hobby.Jednak, żeby zacząć pracę, musiałam się do niej gruntownie przygotować. Wybrałam więc Toruń, na moją uczelnię i rozpoczęłam studia kosmetyczne. Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe. Uczyłam się, jak działa kwas hialuronowy, i że może być usieciowany, lub też nieusieciowany, i ten, który występuje w kremach, to trochę co innego niż taki, który jest aplikowany, jak wykonujemy powiększanie ust, trochę się tam różni wtedy. Musiałam to wszystko wiedzieć, by móc dobrze dobrać zabieg dla każdej klientki. Interesowała mnie też dobra lipoliza w Toruniu, czyli już taki trochę poważniejszy zabieg, mający na celu rozbicie i usunięcie nadmiernej tkanki tłuszczowej. Sama chętnie zdecydowałabym się na coś takiego, bo wiadomo, że kształt i wygląd sylwetki jest bardzo ważny dla kobiet. Wszystko co w nadmiarze, jest niekorzystne i niechętnie widziane. Ciekawił mnie też botox, bo jest o nim wiele niepochlebnych opinii. Wiele osób twierdzi, że jest inwazyjny i niszczy. Jednak nie jest to prawda. Po prostu ktoś, kto przyzwyczai się do nowego, lepszego wyglądu, jak już ten botox mu się, że tak powiem zużyje, to ma wrażenie, że wygląda gorzej niż wcześniej. To normalne odczucie, bo przyzwyczajamy się do tego nowego, lepszego wyglądu.

Dobrze, że kosmetologia potrafi sobie poradzić z prawie każdym mankamentem. Kobiety to potrafią sobie znaleźć rozwiązanie na chyba każdy problem.

Kategorie: Edukacja