Poliwęglan komorowy to bardzo popularny materiał. Stosuje się go między innymi do wykonywania zadaszeń różnych budynków, na przykład basenów, jak też obiektów rolniczych takich jak szklarnie i cieplarnie. Poliwęglan doskonale sprawdza się też do budowy świetlików dachowych, może być też stosowany do wypełniania okien.

Zastosowanie poliwęglanu 16 mm

izolacyjny poliwęglan komorowy 16mmCharakteryzuje się bowiem oczekiwanymi parametrami technicznymi, a więc odpowiednią trwałością, wytrzymałością oraz sztywnością. Zwłaszcza jeśli chodzi o świetliki dachowe jest to idealne rozwiązanie, ponieważ taki poliwęglan będzie zapobiegał uciekaniu ciepła, ma bowiem też właściwości izolacyjne. Oczywiście musi być poprawnie zamontowany. Taki izolacyjny poliwęglan komorowy 16mm sprawi, że świetliki będą całkowicie szczelne, co będzie miało znaczenie przede wszystkim zimą. Jest to doskonała alternatywa wobec świetlików wykonywanych ze szkła, a przede wszystkim jest ona tańsza. Dla wielu ludzi pieniądze mają największe znaczenie, dlatego często liczy się cena rozwiązania a nie jego jakość. W tym przypadku mamy jednak niską cenę połączoną z wysoką jakością, a więc jest to rozwiązanie nad wyraz korzystne. To właśnie dlatego warto wybrać świetliki dachowe z poliwęglanu, ale nie tylko. Również jeśli chcemy zamontować sobie daszek nad balkonem, poliwęglan komorowy o grubości 16 mm będzie doskonałym wyborem. Nie tylko dlatego, że ma bardzo dobre parametry techniczne, o czym już wspomnieliśmy, ale także ze względu na swoją estetykę.

Poliwęglan jest przezroczysty, bezbarwny, ale jest też dostępny w kolorach – zieleni, żółci, czerwieni itd., wszystkie takie płyty przepuszczają światło. Reasumując, jeśli zależy nam na trwałym, wytrzymałym i estetycznym materiale do budowy świetlików dachowych czy zadaszeń, poliwęglan komorowy będzie doskonałym wyborem.

Kategorie: Budownictwo