Nie ma na świecie nic cudowniejszego, niż świeża pościel. Oczywiście najlepsza jest pierwszego dnia, gdy zaraz po praniu, zanurzamy się w niej. Jak utrzymać świeżość pościeli dłużej niż 2-3 dni? Oczywiście producent dzianin oferuje nam wiele koców i kocyków.

Prześcieradło frotte jest bardzo wygodne

prześcieradła frotteMożemy położyć sobie takie na łóżku i nie chować się zawsze pod pościelą. Jeśli mamy prześcieradła jersey lub nawet tanie prześcieradła frotte, to codziennie możemy podnieść pościel i chociaż strzepnąć ewentualny brud. Wiadomo, że zawsze coś nam się przylepi do stopy. Wówczas wnosimy to do łóżka i zostaje na prześcieradle. Dlatego absolutnie nie powinniśmy kłaść się brudni do pościeli. Wówczas na pewno nie zatrzyma ona na długo swojej świeżości. Pod kołdrę kładźmy się po kąpieli i wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych. Kobiety powinny unikać kładzenia się do łóżka po zastosowaniu balsamu na ciało, ponieważ wtedy pościel się natłuszcza i staje nieprzyjemna w dotyku jak i zapachu. Pościel należy też wietrzyć. Jeśli mamy do dyspozycji balkon, wówczas warto chociaż na godzinkę, dwie wynieść tam pościel. Chyba każdy z nas lubi, jak nasze rzeczy przejdą zapachem świeżego powietrza. Nie muszą one być idealnie czyste. Nawet użytkowaną kilka dni pościel, da się doprowadzić do ładnego i świeżego zapachu.

Jest na rynku również wiele środków i preparatów, które pomagają nam utrzymać rzeczy w świeżości. Nie katujmy się więc zbyt częstym praniem pościeli, po prostu dbajmy o jej świeżość. To z pewnością zapewni nam wprost idealny sen i odpoczynek.

Kategorie: Dom i ogród