Ostatnimi czasy można spotkać się z sytuacjami, w których nauczyciele odchodzą z pracy, ponieważ są już przemęczeni pracą w szkole. Ja jako dyrektor, dbam o to, by nauczyciele zawsze czuli się dobrze w miejscu pracy, a przede wszystkim, żeby byli doceniani.

Udział nauczycieli w szkoleniu z wypalenia zawodowego

wypalenie zawodowe szkolenie dla nauczycieliZauważyłam, że można wysyłać nauczycieli, na różnego rodzjaju szkolenia, które pomogą im w walce z wypaleniem zawodowym. Te zjawisko można zauważyć u osób z długoletnim stażem pracy. Ja nie chcę, żeby moi nauczyciele odchodzili z pracy, ponieważ ich wkład w pracę i nauczanie dzieci jest bardzo wysoki. Szukałam tego typu szkoleń i na całe szczęście udało mi się coś znaleźć. Wpisując w Interent zagadnienie: wypalenie zawodowe szkolenie dla nauczycieli, znalazłam szereg kursów i szkoleń. Planuję zaprosić wykladówców jednego z nich, do siebie do szkoły. Na radzie pedgaogicznej zostanie przedstawiona prezentacja ze skrupulatnym opisem. Liczę na to, że nauczyciele będą uważnie słuchać. W następnym tygodniu odbyło się te szkolenie. Frekwencja była stu procentowa. Najwięcej uwagi poświęcali oczywiście ci starsi nauczyciele, ale ci młodsi również uważnie słuchali. Po skończonym szkoleniu, nauczyciele podchodzili do mnie, by podziękować, że zaprosiłam ich na tego typu szkolenie. Ja również jestem zadowolona. Nie wiem, ile czasu będę na stanowisku dyrektora szkoły. Być może sama niedługo będę sie mierzyć z wypaleniem zawodowym.

Udział w takiego typu szkoleniach dużo daje. Przede wszystkim pewność siebie jest bardzo ważna, a także warunki pracy. To one decydują o tym, że pracownik nie popada w wypalenie zawodowe. Nie jest ono dobre dla zdrowia żadnego człowieka. Co prawda nauczyciel ma prawo do odpoczynku od szkoły, ale nie na tym polega praca nauczyciela.

Kategorie: Edukacja